Jak stworzyć taki efekt?(proszę zajrzeć bo sam nie umiem tego opisać)

30 sek. Jak zrobić żeby te animację linij, znalazły się tak jakby "za" siedzącą postacią? Jest może do tego jakiś specjalny plugin?
Odpowiedz
efekt... "fade out" (ściemnianie)?
Czy może chodzi Ci o to, co jest rysowane?
Odpowiedz
napisał na dole że chodzi o te rysowanie za postacią, też jestem ciekawy jaki plugin jest potrzebny??
Odpowiedz
Wystarczy zwykła grafika z kanałem alpha (przezroczystością) - ruchoma maska (keyframe) - żeby zanimować rysującą się krzywą, oraz zasłonić w momencie, gdy postać się przesuwa (aby stworzyć iluzję grafiki w dalszym planie niż postać).
Wystarczy vegas + grafika (lub dwie... lub jedna - na dwóch warstwach - przy okazji, można wykonać w PS i zapisać jako PSD - jedna warstwa - kropki, druga - łamana).
Odpowiedz
(06-20-2013, 0:20)mateuszszar napisał(a):  Wystarczy zwykła grafika z kanałem alpha (przezroczystością) - ruchoma maska (keyframe) - żeby zanimować rysującą się krzywą, oraz zasłonić w momencie, gdy postać się przesuwa (aby stworzyć iluzję grafiki w dalszym planie niż postać).
Wystarczy vegas + grafika (lub dwie... lub jedna - na dwóch warstwach - przy okazji, można wykonać w PS i zapisać jako PSD - jedna warstwa - kropki, druga - łamana).

Bo mi chodzi tak ogl jak to zrobić, np na wielu filmach widać jak napisy są jakby "wtopione" do filmy.(Np. gość się nagrał jak sobie idzie, wkleił też napis który jest "za" nim, a nie "przed" nim) I pytam się czy to można jakimś pluginem, czy bawić się pojedynczymi klatkami trzeba. Sorry że tak nie kumacie piszę, ale nie umiem inaczej tego wytłumaczyć.
Odpowiedz
Jeżeli na jakimkolwiek film coś jest wkomponowane za czymś, to zawsze jest to zabawa z maskami. To jest podstawa. Najpierw musisz dowolną techniką wymaskować taką postać lub przynajmniej tę jej część, gdzie będzie się "mieszać" z np. napisem. Możesz to zrobić ręcznie, możesz dodatkowymu narzędziami czy pluginami.
Dopiero wtedy zapuszczasz tracking (czyli też potrzebujesz pluginu lub innego programu), "przypinasz" napis do postaci a na wierzch dajesz tę samą ścieżkę z postacią, ale maskowaną.
Czyli wygląda to tak:

1 - wymaskowana postać
2 - napis
3 - tło

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz