Przejscia !

Siemsss
Mam pytanie, troche pewnie glupie, bo zdaje sobie sprawe, ze jest to prawdopodobnie mega proste, ale nie moge nigdzie tego znalesc, ani w przejsciach ani PanCrop itp. A mianowicie chodzi mi o to jak zrobic takie przejscie jak w 1:30 tego teledysku ?
Chodzi mi o to, ze jest jakby szybko urwany ekran, zobaczcie, wiem, ze na pewno jest to b. proste (tak mi sie wydaje).

Poki jestesmy przy temacie przejsc, to moze podzielicie sie swoja wiedza, opinia.
Jakie przejscia polecacie ?
Wiadome, ze wszystkie bajeranckie przejscia juz dawno temu wyszly z mody, wiadome tez, ze przejsciami typu gwiazdka, trojkat, kolo, mozna sobie tylko zaszkodzic, a takze zbyt nadmierna iloscia takich przejsc to juz chyba strzal w kolano.
Chodzi mi o przejscia w krotkich, szybkich filmach (choc nie tylko) z dynamicznymi ujeciami, wiadome, ze przy dlugich scenach, dlugich filmach raczej sie za bardzo nie kombinuje, tylko nadrabia innymi aspektami (technika pomysla sceny przykladowo, tak mi sie wydaje).

Moze np.

Wpadniecie ekranu do przodu szybko poprzez PanCrop ?
Albo jakies szarpniecia od gory od dolu, najazdy, co polecacie, proponujecie i uzywacie ? Co wyglada spoko ?
Lub moze macie jakies krotkie szybkie filmy, z jakimis fajnymi przejsciami, ktore polecacie. Czasami cos sie oglada i nie zwraca uwagi na detale, szczegolnie przy krotkich filmach.

Pozdro

lutOOr
Odpowiedz
Najlepszymi przejściami jest zwykłe cięcie albo przenikanie. W zależności od formy filmu stosujesz przejścia tak aby miały uzasadnienie. A przejście o które pytasz to przesunięcie od prawej do lewej, tyle że trwa jakieś pół sekundy.
Odpowiedz
Wiem nozownik, wiadome, ze zwykle ostre ciecie i ewentualnie przeciecie to rzeczy najprostsze i najlepsze. Gosciu, ktory studiowal w lodzkiej filmowce "Montaz" przez 3 lata mowil, ze uczniowie mieli zabronione uzywac innych przejsc niz ostre ciecia.
Zastanawiam sie tylko nad czyms innym, czesto widze w teledyskach czy krotkich filmach, naprawde skomplikowany montaz, ktos wlozyl mnostwo pracy, ujecia "zapierd..." bardzo szybko, wszystko jest dynamiczne w mega tempie, tam czesto ciezko zauwazyc jakie sa przejscia, efekty itp trzeba wrecz klatkowac film.
Tak tez zrobilem z tym filmikiem sciagnalem sobie na dysk i jechalem klatka po klatce, to naprawde to zwykly push, ktory trwa nawet mniej niz 0,5 sekundy.
Bawilem sie tez PanCROP, i fajne sa tez przyblizenie lub oddalenia, trwajace bardzo krotko (wygladaja dynamicznie).

Chodzi mi tez o przejsia typu BLUR czyli dodatkowe kadry itp.. tez sa bardzo interesujace !

Jednak tak jak powiedzial mi gosciu na innym forum, nie jest to zwyczajny PUSH, tylko jest tam jakis dodatkowy kadr.

Uzupelniam moj post i pisze jakie przejscia znam i uzywam, moze ktos z was cos do rzuci..

- zwyczajny PUSH od lewej do prawej lub odwrotnie
- PanCrop, przyblizenia, lub oddalenia - bardzo szybkie, krotko trwajace
- Flash - wiem, ze sa czesto uzywane ale to bardziej do zmienienia tematu, czy zaczecia jakiegos nowego watku
- Przenikanie to wiadome
- Zamiast typowego flasha, uzywaja tez FilmClutterow i FilmBurnow

A co do BLUROW niezbyt wiem o co chodzi, moze ktos podpowie..

Pozdro !
Odpowiedz
podbije moze ktos cos dopowie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości