Odinstalowanie paczki pluginów od NewBlueFX
Witam

Problem jest następujący.
Zainstalowałam na komputerze paczkę pluginów od NewBlueFX. Z tym, że jeden zakupiłam, a pozostałe miały próbny 14 dniowy okres użytkowania.
Obecnie na wszystkich oprócz tego kupionego pojawia się znak wodny NewBlueFX. W związku z tym chciałabym odinstalować te trailowe, a zostawić tylko ten w pełnej wersji.

I tu mam problem, jak to zrobić?
Czy po odinstalowaniu tej paczki pluginów, będę mogła zainstalować ponownie już tylko ten jeden przeze mnie zakupiony?
Przy pierwszej instalacji tej paczki aktywacja musiała być dokonana w ciągu 15 minut, dlatego nie jestem pewna czy będzie można zainstalować i aktywować ten plugin ponownie.

Czy może vegas ma w pamięci kod aktywacyjny i wystarczy tylko sama instalacja i nie będzie potrzeby ponownego aktywowania tego pluginu?

Nic jeszcze z tym nie robiłam, nie chciałabym namieszać. Boję się, że jak odinstaluję całą paczkę, to nie będę mogła ponownie aktywować nawet tego kupionego w pełnej wersji.
A i jeszcze wersja programu: Vegas PRO 12 64-bit; Windows 7 64-bit.
(Nie wiem czy to istotne, ale dla informacji podaję.)

Byłabym wdzięczna za każdą pomoc.
Odpowiedz
Przy tego rodzaju programach (np. w wersji płatnej kodek Cineform tak ma), że jak robisz jakieś potencjalne niebezpieczne operacje, albo np. przeinstalowujesz program, to najpierw go dezaktywujesz. Po tym aktywujesz ponownie.
Ale ogólnie nie do końca rozumiem Twoje pytanie - chcesz wywalić triale - tak? Gdzie leży problem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-16-2013, 9:42)efix napisał(a):  Ale ogólnie nie do końca rozumiem Twoje pytanie - chcesz wywalić triale - tak? Gdzie leży problem.

Cześć

Tak chcę wywalić Triale, ale tylko Triale, a w tej paczce jest też ten jeden, który kupiłam.
Przy instalacji miałam możliwość wyboru, które pluginy chcę instalować. Wrzuciłam całą paczkę, bo chciałam po prostu je sobie przetestować. Teraz gdy Trial się skończył, chcę je wywalić, a zostawić tylko ten kupiony.
Pytanie jest następujące: czy jak odinstaluję, to wyrzucam wszystkie, łącznie z tym kupionym?
I czy potem będę go mogła ponownie zainstalować i ponownie aktywować?
Odpowiedz
Nie wiem jak jest w paczkach, ale ten zakupiony bezwzględnie trzeba przed odinstalowaniem dezaktywować, bo później będzie problem z ponowną aktywacją.
Odpowiedz
(06-16-2013, 14:04)walerka napisał(a):  Nie wiem jak jest w paczkach, ale ten zakupiony bezwzględnie trzeba przed odinstalowaniem dezaktywować, bo później będzie problem z ponowną aktywacją.

Witam

Dzięki za radę. ale tu jest właśnie problem, bo nie mogę tego dezaktywować. Po wejściu w Start/NewBlueFX/NewBlue Light Blends/Manage Activation pojawia się okienko o zakończeniu okresu TRIAL i możliwości zakupu pełnej wersji i tyle. Nie ma opcji deazaktywacji.
Na stronie producenta http://www.newbluefx.com/helpfiles/Light...mation.htm
jest mowa o dezaktywacji, ale w przypadku ponownej instalacji na innym komputerze. W moim przypadku jest to ta sama maszyna, więc może po prostu odinstalować i zainstalować jeszcze raz. Może nie będzie problemu? Co Ty na to?
Odpowiedz
Dezaktywuj tak, jak piszą, w razie czego napisz do nich i spytaj co zrobić. Jak Ci "aktywacja" z rejestrów wyparuje, to potem będziesz miała problem. Traktuj to jak instalację na innym kompie (mimo, iż to jest ten sam).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jak będzie problem - nieraz tak miałem, to piszesz do ichniej pomocy, podajesz wszystkie dane i problem znika, jeśli to legal. Wszystko się da odwrócić jeśli są na to "papiery".
Odpowiedz
OK. Wszystko się udało. Odinstalowałam całą paczkę i ponownie zainstalowałam, ale już tylko ten kupiony plugin. Na szczęście nie było problemów z ponowną aktywacją. Dziękuję Wam za pomoc.

Zastanawia mnie tylko dlaczego nie mogłam dezaktywować całego pakietu przed odinstalowaniem, ale może przy paczkach tak jest, nie wiem. W każdym razie, to co ma działać, działa i to jest najważniejsze.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszelkie rady i pomoc.
Odpowiedz