Renderowanie mieszanka klatek 25,50 i 60...
Witam , mam taki problem. Kręcę film lustrzanką (Canon 600D) , kamerą (Sony HDR-CX560VE) i kamerą nr dwa (GoPro Hero 3 Black). Z lustrzanki idzie 25 klatek, z sonówki 50 klatek i z gopro 60 klatek. Pytanie , jak to renderować żeby było wszystko normalnie i nie występowały jakieś powikłania... Wszystko jest progresywne

Film 50 kaltek -

Film 25 klatek -
Odpowiedz
A czy nie da rady zmienić przy nagrywaniu w gopro na 50p ? Wtedy wszystko by szło do 50 lub 25 klatek.
Jak to ma iść tylko na YT to najlepszy wybór będzie 25 klatek + spowolnienia z tych 60 kl/s gopro.
Odpowiedz
można ustawić w gopro 50, ale bnardziej też chodzi o to , że tak jak tu
dwa ujęcia po 1:50 są z Sony , i obraz jest jakiś taki rozmazany mocno :/ (rendering 25p) , a przy rendeingu 50 p , obraz z lustrzanki jest jak z przeplotem... i jak tu pogodzić wszystko
Odpowiedz
Ja bym ustawił 25p (dla plików które mają większy klatkaż - no recompresse a dla tych z przeplotem - usunięcie z pomocą pluginu).
Odpowiedz
Tzn , wszystkie są progresywne, tylko jak renderuje oryginał 25p , na 50p , to na filmie jak się da pause to wygląda jak by był przeplot bo się obrazy nakładają
Odpowiedz
jakbyś dał "disable resample", to by nie było.
A dlaczego 50p? Nie ma takiego standardu (tzn. jest, ale TYLKO dla 720p).
Odpowiedz
Ja mam ustawienia customowe bitrate 20 000 000 , frame 50, 1920x1080, (none) progressive i chyba to najważniejsze są

disable resample dać w których filmach, przy lustrzance czy kamerze ?? i renderować wtedy w 25 czy 50 ?
Odpowiedz
? A wiesz, o co chodzi z "disable resample"
Wiesz co ta funkcja robi? Jak działa?
Chyba nie... więc proponuję Ci poznać zasadę działania, co pozwoli Ci samemu podejmować decyzję, gdzie i kiedy z tego korzystać... inaczej do końca życia będziesz pytał na forum - czy dać, czy nie ;) więc to dla Twojego dobra...

Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem, to powinieneś odczytać w poprzednim moim wpisie, że 50klatek na sekundę standard przewiduje w 720p... więc co za tym idzie, dla 1080p renderujemy 25p/50i (standard BluRay obejmuje tylko 50i, ale ja preferuję 25p@50i - czyli 25p ale wyświetlane z przeplotem).

Żebyś nie musiał daleko szukać... "Disable resample" czyli wyłączenie przeliczania... ale czego? A no klatek... bo jeśli ilość klatek nie zgadza się z ustawieniami projektu, to vegas musi przerobić materiał wejściowy w taki sposób, aby cały film (wszystkie klatki) były wyświetlanie, a czas filmu był niezmienny - czyli wrzucając 50p do projektu 25p - vegas wyświetla po dwie klatki na raz - czyli je miksuje. Co to daje - nic nie umyka, ale często tworzą się tzw. "duchy" (podwójne kontury). Przy włączonym "disable resample", vegas używa tylko tych klatek, które znajdują się w miejscu w którym projekt ma pokazać obraz - czyli dla naszego przykładu - vegas w projekcie 25p wyświetla co drugą klatkę z materiału wejściowego 50p.

Proszę.
Odpowiedz
No to zajebiście ! Już widzę że mi to pomogło i to w dużym stopniu :) A da się jakoś ustawić żeby wszystkie ujęcia były disable resample ??? Bo indywidualnie w każdy wchodzić w proporties to jest duuużo klikania.
Odpowiedz
Robisz sobie skrót klawiaturowy do tej opcji. Następnie zaznacz wszystkie klipy -> wciskasz kombinację klawiszy -> wszystkie klipy ustawione.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości