Częściowy rendering
witam, mam pytanie jeśli mam jakiś materiał wideo nagrany z kamery i np chce uciąć materiału i dodać napisy (99% materiału zostaje bez zmian) i chce to renderować na taki sam format z taka sama jakością czy SV musi to przetwarzać wszystko na nowo czy jest taka możliwość aby te 99% materiału nie było renderowane a tylko dokleiło ten 1 % zmodyfikowanego materiału

dzięki czemu zaoszczędzę czas gdyż 15min materiał renderuje mi się 3 godziny
Odpowiedz
Mówisz o czymś, co się nazywa Smart Render. Niestety w przypadku Vegasa działa w śladowej ilości formatów. Sprawdź sobie w helpie, dla jakich plików to zadziała, ale od razu mówię, że na pewno NIE zadziała dla plików avchd itp.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
a jak ustawic taka opcje nie widze tego w SV 11 32bity

bedę Ci bardzo wdzięczny jak to ustawić (dokładny opis)

nie ma tego nigdzie na polskich forach
Odpowiedz
zaglądałeś w helpa? [F1]
Tam jest dokładnie opisane. Pod hasłem "no-recompress"
Odpowiedz
no wiem to co przeczytałem sensownego to to:

In order to perform smart rendering, the width, height, frame rate, field order, profile, level, and bit rate of the source media, project settings, and rendering template must match. Frames that have effects, compositing, or transitions applied will be rendered.

ustawiłem tak i renderuje mi od samego początku do końca na nowo (nie wiem czy dobrze rozumiem ustawiłem wszystkie parametry takie same jak mam plik wideo który chce renderować)

może jak ktoś wie to by wytłumaczył dokładnie lub wskazał jakiś opis bo ten z no-recompress za wiele mi nie mówi
Odpowiedz
Jakie masz pliki wejściowe?
Zgodne z tym, co w helpie (jak resztą kolega u góry napisał, vegas ma małą ilość formatów, w których działa no-recompress).

Tak. Dobrze zrozumiałeś. Projekt musi być ustawiony identycznie, jak pliki wejściowe (najlepiej za pomocą "MatchMedia"). Następnie renderujesz do tego samego formatu z tymi samymi ustawieniami.
Jeśli wszystko się zgadza - no-recompressing pójdzie.

Cytat:When you render video to any of the following formats, unedited video frames are passed through without recompression (smart rendering):

DV AVI

DV MXF

IMX MXF (IMX 24p MXF is not supported for no-recompress rendering)

HD MXF

MPEG-2 (for files such as those from HDV and DVD camcorders)

XDCAM EX supports smart rendering across the following formats:

SP 18.3 Mbps CBR 1280x720p to/from XDCAM EX and HDV HD-1

SP 25 Mbps CBR 1440x1080i to/from XDCAM EX, XDCAM HD, and HDV HD-2

HQ 35 Mbps VBR 1440x1080 to/from XDCAM EX and XDCAM HD

HQ 35 Mbps VBR 1280x720p to/from XDCAM EX

HQ 35 Mbps VBR 1920x1080 to/from XDCAM EX
Odpowiedz
plik to m2ts czyli MPEG-2

w help jest
MPEG-2 (for files such as those from HDV and DVD camcorders)

czyli chyba obsługuje mam kamerę sony hdr cx190

robie dokładnie tak:
1. tworze projekt za pomocą Match Media settings
2. dodaje plik z kamery w formacie .m2ts
3. klikam Render As i tworze taki format
Audio: 192 Kbps; 48 000 Hz; 24 Bit; Stereo; AC3
Video: 25 fps; 1920x1080 Upper field first; YUV; 17 Mbps (17mb mam w kamerze ale też testowałem w vegasie zmniejszając np na 15mb)
Pixel Aspect Ratio: 1,000

format .m2ts

i niestety dalej renderuje wszystko od początku
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości