Jak zrobić ruchomą linie na mapie
Witam mam problem jest amatorem jeszcze w sony vegas dopiero sie ucze i mam pytanie a raczej problem mam np. mapke Australii i chcialbym na nią nanieść ruchomą drogę np z jednego punktu do drugiego leci sobie strzalka jakie takie cos zrobic ?
Odpowiedz
W dziale Tutoriale masz coś takiego jak track motion. Poczytaj najpierw o tym, z czym to się je etc. Dodam, iż ja bym to zrobił np. tak, iż dodałbym nad warstwę z mapą jakiś solid color z media generators i po prostu maskował, wraz ze zmianą położenia mapy ;O
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Wg mnie do tego się bardziej nadaje AAE: http://www.sfx.com.pl/efekty/mapa/mapa.html - gotowy tutek pod taką mape.
Odpowiedz
Dla mnie najlepszym sposobem jest najpierw stworzenie takiej strzałki, np. w Photoshopie. Strzałka musi być idealnie zrobiona do rozdzielczości video. I jak już ją masz, to tylko maskujesz. Na początku maska nie może nic pokazywać, a potem po prostu powoli odkrywasz.
Odpowiedz
Dokładnie tak można zrobić za pomocą maskowania. Ja bym to zrobił troszkę inaczej: przygotował dwie jednakowe mapy (jedną czysta, a druga z narysowana linią). Wtedy dajesz je na dwóch rożnych trackach (jedna pod drugą) i bawisz się w maskowanie :)
Odpowiedz
No też dobry pomysł, ale jeżeli chciałbyś np. zmienić kolor mapy, to ta odmaskowywana mapa została by w oryginalnej barwie i ciężko by było tak zamaskować, żeby było OK.
Odpowiedz
No to wtedy na oby dwóch mapach zmieniasz kolor, jaki problem? :D
Odpowiedz
Ehh, no niech ci będzie. Każdy ma inny sposób ;p
Odpowiedz