Ru.. ru... ru...
Wprowadzam nowe słowo do języka polskiego.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Piękne, ale nie czepiał bym się aż tak Korwina, wiedział o czym mówi, to nie jest powszechnie spotykane zwierzę. Słyszał jak żyje, gdzie żyje - i to się zgadza. Trochę nazwę pomylił. Ale poza tym rurkowce rządzą!

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dobre... mimo, że ja nie lubię dogranych śmiechów w filmie... to całkiem fajnie wyszło.
Widzę, że Action! służy :)
Odpowiedz
No ładnie Bunch, ale powinieneś bardziej zwracać uwagę na wymawianie nazwisk. Najpierw jest poprawne "Korwin-Mikkego", a potem jest "Korwin-Mikke", więc brak konsekwencji. Poza tym wymowa nazwiska Dawkins - to razi.
Odpowiedz
Cześć. No to teraz parę wyjaśnień.

1) Nie sądziłem, że "komuś takiemu jak" efix się to spodoba. Bo filmik dość "odjechany". 7 minut mówienia o czymś czego nie ma. Wszystko bardzo niepoważne.

2) Tak, ja wiem, że się pomylił. Ja lubię bardzo JKM. Słucham go często podczas robienia sobie posiłków. I nawet głosuję. Także filmik nie jest naigrawaniem się z niego tylko odniesieniem do specyfiki zachowań internautów na tle właśnie tego co się stało w programie.

3) Tak. Action służy - poznałeś go po animacji kliknięcia myszką na ekranie, nie? Zapomniałem tego wyłączyć.

4) Poprawnie jest "Janusza Korwin-Mikkego" (choć rzadko się słyszy). Ale w tamtym zdaniu celowo napisałem właśnie Korwina-Mikke, zakładając że w domyśle kryje się słowo "[pan]". W rozumieniu: "(...) I wtedy Pan Korwin-Mikke coś tam zrobił". Nie chciałem ciągle powtarzać tak samo brzmiącej formy. Pamiętam właśnie, że się zastanawiałem czy zmienić w tym miejscu czy nie i się zdecydowałem.
Odpowiedz
"postanowiłem udać sie do źródła i spytać o rurkowce samego Janusza Korwin-Mikke"
Odpowiedz
A no kurczę. To w takim zdaniu po "pan" również ma iść forma "Mikkego", nie?
Jeśli tak to w takim wypadku zrąbałem.

Zawsze na co dzień mówię "Janusza Korwina-Mikke".
Odpowiedz
Cytat:Nie sądziłem, że "komuś takiemu jak" efix się to spodoba.

Tu mnie ubawiłeś, rozumiem, że ogólnie wypadam na strasznego sztywniaka i faceta któremu jest obca abstrakcja? Heh, ciekawe :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-06-2013, 1:54)Bunch napisał(a):  Zawsze na co dzień mówię "Janusza Korwina-Mikke".

Ta forma jest niepoprawna. Tu masz wyjaśnione:
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=4373
Odpowiedz
efix - no właśnie coś w tym guście.

A co do poprawności pisania. To oczywiście mówi się po prostu "Korwina". Ale nie chciałem w materiale mówić mu po nazwisku bo szanuje tego człowieka.

Pionto, wychodzi na to, ze "Korwina-Mikkego" jest też poprawnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości