Time lapse-efekt
Witam chodzi mi o Time-lapse efekt

Od razu zaznaczam że nie posiadam kamery. Fotografuję i chciałbym się dowiedzieć jak ustawić częstotliwość fotografii które wrzucę na pasek. np wrzucam 800 zdjęć i poklatkowo np.7 klatek na sekundę.

Specjalnie mam zamiar ozywać SV tylko do tego. Wcześniej używałem Windows movie maker ale to było ok jak było tylko 500 fotek. teraz ma być 2000 i jakieś efekty więc przerzucam się na SV
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem...
Najlepiej chyba zrobić tak:
zaimportować zdjęcia jako sekwencję klatek, przez co utworzy się klip, w którym zdjęcia będą wyświetlane z prędkością jednego zdjęcia na klatkę (dla PAL = 25klatek/s - będzie 25 zdjęć na sekundę).
Następnie po zaznaczeniu "disable resample" (żeby program nie miksował sąsiednich klatek), zwolnić do prędkości 25% i będziesz miał 7.5 zdjęcia na sekundę.

Można oczywiście wklejać pojedynczo zdjęcia, i ręcznie ustawiać długość każdego z zdjęć, ale przy 800 fotkach może to potrwać chwilkę ;)

a... dobrze by było, żeby zdjęcia nie miały 14Mpix/każde, tylko pomniejszone (np. Lightroom'em) hurtowo, do rozdzielczości projektu z vegasa (HD - 1920x1080).
Ewentualnie, jeśli później planujesz robić jakieś przybliżenia, to można ustawić jakiś zapas w Lr, ale żeby nie zamulić vegasa, to lepiej nie wrzucać pełnych RAWów ;)

Chociaż z tym trzeba potestować. Może nie będzie problemu...
Odpowiedz
o dzieki wielkie za rady spróbuje , nie pomyślałem żeby je zmniejszyć.
Odpowiedz
nie moge sobe poradzić wrzucał 100 fotek i jedna fotka wyświetla sie przez 5 sec.

chyba tu nie znajde odpowiedzi poszukam w YT :)
Odpowiedz
Wystarczyłoby ruszyć dupę i otworzyć chociaż helpa lub użyc szukaj na forum.
Zdjęcia musisz mieć ponumerowane odpowiednio. Jak masz ich np. 800 to to nie możesz mieć z1.jpg, z2.jpg... z800.jpg tylko z001.jpg, z002.jpg... z800.jpg.
Zdjęcia tak jak sugerował Mateusz hurtowo zmniejsz do właściwego rozmiaru, nie zrzucaj tego na Vegasa bo mu to średnio wychodzi.
W option/preferences zakładka Editing ustaw sobie taką jaką chcesz wartość New still image lenght. Domyślnie każde zdjecie trwa 5 sekund.
Teraz zaimportuj fotki jako "Image sequence"

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
dokładnie jak piszesz
wystarczy wejść
OPTIONS>PREFERENCES>Editing

a z tą dupą to nie zrozumiałem :/
Odpowiedz
No to tłumaczę - ruszyć dupę=odrobinę wysilić - zamiast tracić czas na zadawanie pytań i "szukanie na YT" wystarczyłoby przejrzeć choćby ogólnie help lub podręcznik użytkownika i zapoznać z narzędziem, którego używasz. Nawet jak nie wszystkiego od razu użyjesz, to choć orientacyjnie będziesz wiedział co jest, z czym się kojarzy i gdzie można na przyszłość znaleźć.
90% pytań na tym forum wynika z tego, że ktoś uruchamia program, robi coś "jak mu się wydaje" i potem jęczy, że mu nie działa, że program jest do kitu (bo na przykład wstawia obrazki 5 sekundowe), szuka w jakiś dziwnych miejscach zamiast po prostu nacisnąć magiczny klawisz F1.

Odpowiedz
widzisz nie wiedziałem co to F1 , ale też niukrywam ze tak jest łatwiej. napisałem sobie wieczorkiem to myślałem że jak wstanę zaparze kawę to już wszystko będę miał na tacy. a tak musiałem 2h poświęcić temu zagadnieniu :( . na szczęście jeszcze opcja filtrów i już wszystko będę wiedział

pozdrawiam
Odpowiedz
Tekst dnia - "widzisz nie wiedziałem co to F1"... OK, dziś mało kto używa klawiszy, bo za trudne, ale jakby co to zawsze jest równie magiczne help/pomoc... Czas umierać.

Odpowiedz
No jesteś super bo wiesz co sie kryje pod klawiszem F1 a ja nie, brawo 1 punkt do twojej reputacji
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości