Sony Vegas 9 - Problem z edycją filmu VOB z kamery.
Witam,

Muszę poprzerabiać nieco film z kamery DVD, kamera nagrywa w formacie VOB na ''te małe płytki''. Jak wiadomo, każda kamera przy każdym wciśnięciu i wyłączeniu tworzy scenę, tak więc film na każdej płycie składa się z iluś scen. Mam materiał z 3 płyt i muszę coś tam przyciąć, dodać napisy i oczywiście wszystko złożyć w jedną ''kupę'' itp. Jak wiadomo na takiej płycie z kamery mamy pliki, które sobie skopiowałem ( 2 pliki filmowe na jednej płycie, jeden większy drugi mniejszy ) lecz gdy wgrywam do Sony Vegas to występuje problem... Poprostu mam tylko pierwszą scenę pokazaną, nawet jak rozciągnę, to leci non-stop tylko ta pierwsza scena, a nie idzie dalej... I teraz pytanie co zrobić? Jak pozbyć się podziału na sceny? A może problem tkwi w czym innym? Oczywiście gdy normalnie włączę ten plik z filmem np. w VLC media player to normalnie leci do końca bez problemu... Pomocy ; )

Pozdrawiam.
Odpowiedz
No to typowy błąd początkującego (przynajmniej mi się tak wydaje, że o to chodzi). Czy aby na pewno masz zaznaczony cały film tym suwakiem do renderowania? Chodzi mi o takie strzałki nad video, które jak się rozciąga, to ma żółty pasek w środku.
Odpowiedz
Zaraz postaram się sprawdzić : ), jeśli możesz to wklej mi screenshoota i pokaż ten pasek, czy dobrze skojarzyłem...
I może jeszcze dodam, że dziwne, że nawet na tym kawałku jak w gram to nie ma dźwięku, ale z tym się uporałem - wyodrębniłem głos innym programem i zamieniłem go na format mp3 i wstawiam tam do dźwięku...
Chyba to nie to, ale nie jestem pewien, czy dobrego suwaka się chwytałem ; (
Odpowiedz
Po co się męczyć- jak możesz skonwertować to wszystko na mpeg2 (format dvd) i po krzyku.
Odpowiedz
Można prosić o jakąś nazwę takiego konwertera darmowego?
OK, już nie trzeba, mam OJOSoft'a.
No, to po problemie, dzięki za pomoc. Albo jeszcze jedno... jak zrobić przyspieszenie / zwolnienie w jakimś tam odcinku filmu? Wszystko ma być na rate 1x, ale w połowie gdzieś mam fragment, który ma polecieć na rate 1,5x?
Odpowiedz
Daj ppm i "insert remove envelope">>"veleocity" (pisze z pamięci) a o reszte poszukaj na forum.
Odpowiedz
Nie baw się Ratami, bo może ci źle wyjść jak nie wiesz co robisz. Poszukaj na forum w pomocy.
Powinien ktoś zrobić FAQ i uaktualniać nowymi pytaniami.
Odpowiedz
Tylko właśnie bardzo potrzebne jest mi przyspieszenie w pewnych momentach...
Odpowiedz
Znowu wystąpił problem... już mam te filmy w mpeg2, ale jak wrzucam do Sony Vegas to nie ma głosu... co poradzicie?
Odpowiedz
To też jest błąd w konwersji. Sony vegas ma problemy w odczytywaniu niektórych rozszerzeń. Czasem może nie czytać tylko dźwięku. Najlepiej przekonwertowałbyś to wszystko na *.avi. Nigdy nie ma z tym problemu. Odnośnie przyspieszenia, to chodziło mi o to, żebyś się nie bawił Ratami, tylko używał Ctrl, czy tam Alt (nie pamiętam). Po prostu rozciągasz twój klip używając Alt czy Ctrl i sam się przyspieszy i zwolni.
Odpowiedz