.mts - czy Sony Vegas czyta ten format?
Witam, jak w temacie.
Czy Sony Vegas czyta wyżej wymieniony format? Przymierzam się do kupna kamery, a ta zapisuje w tym formacie gdy nagrywa się w 720 lub 1080p. Dźwięk jest zapisywany w AAC.
Pytam, bo nie mam zamiaru spotkać się z typowym błędem "None of files dropped into Sony Vegas could be opened", przez który od razu rezygnuję z dalszego tworzenia filmu.
Odpowiedz
jak w temacie.
Odpowiedz
Niezależnie od tego, jeżeli planujemy zakup sprzętu X co do którego nie mamy pewności, czy będzie nam działać wszystko co chcemy, robimy tak:
a) czytamy DOKUMENTACJĘ programu,
b) szukamy kogoś na sieci kto ma tę kamerę i prosimy o surowy klip z tejże.
c) ściągamy triala i sprawdzamy, czy na pewno działa i czy prawidłowo.

Często jest bowiem tak - sztandarowy przykład to niektóre Toshiby - że Vegas czyta plik z kamery, ale plik ma błędny nagłówek i obraz jest odczytywany nieprawidłowo. Słowem - sprawdź.

A że od razu rezygnujesz z dalszego tworzenia filmu... To masz pecha, ja się zastanawiam dlaczego nie działa i co z tym da się zrobić... I zwykle da.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dosłownie kilka dni temu miałem okazję montować pliki w tym formacie (ze świetnej kamerki Sony Nex) i nie było żadnego problemu ani z obrazem, ani z dźwiękiem. A po wyrenderowaniu do zwykłego wmv 720p (takie były wymogi) nie było żadnej straty obrazu.

Nawiasem mówiąc, jaki byś nie miał format, zawsze możesz go przekonwertować jakimś programem, np. Format Factory - może zajmie to trochę czasu, ale zwykle odbywa się bez jakiejś dużej straty obrazu.
Odpowiedz