Efekt (coś z kolorami ... sam nie wiem jak to nazwać)
Czy da rade w sony vegas zrobić efekt jak w 0:47

I takie coś jak 0:22 .... dokładnie mi chodzi o ten efekt który nie jest na całym obrazie tylko tak z boku

Jak wiecie jak zrobić takie efekty to piszcie ... Będe bardzo wdzięczny
Pozdrawiam Pacior
Odpowiedz
Tutaj było coś podobnego, musisz poczekać na krasuxa, aż wyzdrowieje :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Takie efekty robi się poprzez nakładanie na materiał specjalnie przygotowanych innych materiałów. Oto przykładowe klipy:

http://www.artbeats.com/footage/search?f...ter&page=2

Z odpowiednim wyczuciem (im większe doświadczenie tym lepsze) nakładasz na klip w odpowiednim momencie odpowiedni fragment (addytywnie - nie z "source alpha").
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Dzięki chłopaki ... wiem o co chodzi i jak to zrobić ... bardzo mi pomogliście i jeszcze raz wielkie dzięki ... i prosiłbym jak krasux wyzdrowieje żeby umieścił to na jakimś serwerze bo jest to bardzo fajny efekt :]
Odpowiedz
Jeśli czas ma znaczenie, proponuję następujące wyjścia:
1 - google + "film clutter" - można znaleźć kawałki za free w gorszej(super nie jest potrzebne) lub całkiem tanio(10$) w lepszej jakości.
2 - ustawić kamerę na statywie, dać max zoom nie dbając o ostrość (nawet lepiej żeby było rozmyte) i po prostu rozpalić jakąś pochodnię/kawałek papieru i ją odpowiednio filmować. Chyba najlepsze rezultaty osiąga się filmując w ciemnym pomieszczeniu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ja już pobrałem te klipy z tej strony co rexor podał ... jest mały mankament bo jest logo na klipach ale przecież można zrobić w sonym żeby go nie było
Odpowiedz