Renderuje i... się wyłącza
Witajcie.

Mam dziwny problem z Vegasem. Podczas renderingu komputer nagle się wyłącza! Nie chodzi tutaj raczej o przegrzanie się ani nic w tym stylu, bo komputer nigdy mi się sam nie wyłączał, a na obecnym sprzęcie wyrenderowałem już niemało filmów i nigdy wcześniej taki problem nie występował.

Gdyby to miało jakieś znaczenie dodam, że pliki wejściowe z kamery to .MTS

Co ważne, podczas dwóch prób komputer wyłącza się w tym samym momencie renderingu!

Z tego co czytałem w Internecie, to już sporo ludzi miało podobny problem, ale nikt im niestety nie umiał pomóc. Może tu będzie inaczej :)

Liczę na Waszą pomoc.
Odpowiedz
Jest to raczej na pewno związane z temperaturami na płycie głównej, miałem podobny problem tylko ,że nie z vegasem a wymagającymi grami. Sprawdź temperatury w programie Everest.
Odpowiedz
Ze wstydem przyznam że chyba miałeś rację ;) Dzisiaj wyrenderowałem bez problemów. Rzeczywiście, wczoraj mógł być komputer przegrzany bo pracował przez wiele godzin, ale nigdy wcześniej taka sytuacja się nie zdarzała, a wczoraj 2 razy zdarzyła się w tym samym momencie renderingu, stąd też myślałem, że może być to związane z programem.
Odpowiedz
Sprawdź jakimś programem do monitorowania temperatur.

Jeśli faktycznie tak jest (bardzo prawdopodobne), to przeczyść chłodzenie, kup nową pastę termoprzewodzącą na radiator cpu, zastanów się nad jakimś wydajniejszym chłodzeniem - to nie są aż tak duże koszty...
Rendering często stawia cpu w 100% obciążenia...
Odpowiedz
Komputer się wyłączał w tych samych momentach bo najprawdopodobniej było to najtrudniejsze miejsce w renderingu całej ścieżki co skutkowało nagłym wzrostem temperatury. Ciesze się ,że pomogłem. :)
Odpowiedz
Niekoniecznie musi przegrzewać się płyta. Ja miałem taki problem z nVidią z pasywnym chłodzenie. Tak wszystko ładnie działało, cichutko, ale jak zapuściłem coś intensywnie korzystającego z karty - to pach. Komputer się wyłączał. Di=odałem wentylatorek i przestało się wyłączać.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Rzeczywiście pomyślę o jakiejś lepszej wentylacji, chociaż czyszczenie tej obecnej też by się pewnie przydało :) Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
A jaki procesor? Procesory AMD miały problem z odklejaniem się rdzeni od obudowy -żadne pasty czy inne pierdoły nie pomagały, jedynie wyłączenie trybu torbo i obniżenie napięcia o 0,025v (bodajże do napięcia 1,300v). Co lepsi "the best-ciaki" odcinali obudowę i wykręcali procki do nawet 4GHz (bo nie było między rdzeniem a radiatorem obudowy, dzięki temu zwiększali taktowanie). W intelu może być problemem "boost" technologia podkręcania procesora podczas obciążenia.Wyłączenie tych opcji powoduje minimalny spadek mocy obliczeniowej ale za to zwiększa stabilność pracy do 70%. Co do podzespołów (w win 7) to są gadgety które monitorują wszystkie ich parametry (z temperaturą włącznie). http://addgadgets.com/
Odpowiedz
(05-20-2013, 13:01)xtream napisał(a):  (...)zwiększa stabilność pracy do 70%.

Czyli pozostaje 30% niestabilności?
Odpowiedz
(05-20-2013, 13:56)Pinto napisał(a):  
(05-20-2013, 13:01)xtream napisał(a):  (...)zwiększa stabilność pracy do 70%.

Czyli pozostaje 30% niestabilności?

Zwiększa stabilność do 70% czyt. do 70% stabilności więcej czyli (zniżę się do tego poziomu) jeżeli aktualna stabilność to jakieś 100% to po zastosowaniu tego stabilność może osiągnąć do 170% - pewnie i tak to zinterpretujesz po swojemu.
Odpowiedz