Dziwne chwilowe zaniki obrazu w filmach
Witajcie

mam dziwny problem, a mianowicie nagrywam filmy frapsem. Potem wrzucam je do SV, dodaję intro na początku i wszystko renderuję w avi 1280x720 30fps, mp3 44.1. Podczas oglądania od czasu do czasu na kilka sekund znika obraz. Dzieje się to tylko gry film trwa trochę dłużej.

Dlaczego?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Taki efekt występuję czasem, gdy Vegas nie dogaduje się dobrze z kodekiem. Spróbuj zmienić wersję (zaktualizować?) Frapsa i zaktualizować Vegasa.
Zależy też co robić. Mój ulubiony kodek Cineform miał taką przypadłość ,że wszystko było OK dopóki nie zacząłem cropować i odwracać obrazu. W tytch miejscach i to do tego raz tak raz nie zaczął robić czarne przerwy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A czy winą może byc wielkość pliku? Filmiki nagrane Frapsem mają po 45GB, a gdyby tak najpierw je w FF przekonwertować do WMV/MP4 i potem wrzucać do SV?
Odpowiedz
(05-24-2013, 21:15)borus213 napisał(a):  A czy winą może byc wielkość pliku? Filmiki nagrane Frapsem mają po 45GB, a gdyby tak najpierw je w FF przekonwertować do WMV/MP4 i potem wrzucać do SV?
Myślę, że to może bardzo rzutować na szybkość pracy z filmem i sam render. Przy małej ilości pamięci RAM (4GB to też mało) często zdarzało mi się, że projekt po prostu nie chciał się renderować albo renderował się czarny przy pojedynczych plikach większych od tej wartości.
Dużą rolę ogrywa także kodek. Myślę, że na forum znajdziesz wiele informacji na ten temat. Ja osobiście odradzam używanie kodekpacków.
Odpowiedz
Znalazłem rozwiązanie.

Jakby ktoś miał podobny problem to w tym filmiki gośc wszystko tłumaczy.

Odpowiedz
Czyli jest dokładnie tak jak pisałem - to jest problem kodeka, nie Vegasa. Rozumiem, dlaczego może pomóc disable rasample, natomiast co ma wspólnego Close media files when not the active application - jedyne, co mi przychodzi do głowy, to skopana biblioteka frapsa (Cineform też ma tę przypadłość).
Przy okazji, żeby mieć świadomość co się robi - jeżeli odznaczymy opcjię "Close media files when not the active application" to stracimy możliwość edytowania plików składowym innym programem w czasie, gdy pracujemy z Vegasem. Czyli normalnie np. chcemy poprawić bitmapę, to otwieramy ją w programie graficznym, zapisujemy. W Vegasie automagicznie się uaktualni. Jak to odznaczymi, plik będzie zablokowany do edycji, trzeba będzie najpierw zamknąć projekt.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
aha, ok. Teraz mam inny problem.

Wszystko z filmami jest ok poza tym, że od czasu do czasu na 1-2 sekundy film się lekko pixeluje. Renderuję w 4 000 000 do 5 000 000 bitów.
Odpowiedz
(06-04-2013, 2:52)borus213 napisał(a):  Znalazłem rozwiązanie.

Jakby ktoś miał podobny problem to w tym filmiki gośc wszystko tłumaczy.

U mnie to nie działa, zrobiłem wszystko jak koleś właśnie mówi i nic z tego, jak sprawdzam obraz w programie niezrenderowanym jeszcze to wszystkie działają, a jak się renderuje, to już podczas renderowania widać, że niektóre elementy wskakują na czarno. Kurde macie jeszcze jakieś propozycje?? Bo normalnie osiwieć można
Odpowiedz