Problem z koderem
Witam wszystkich.Dopiero co zacząłem zabawę z Sony Vegas i już problem.
Po wybraniu redendrowania,ustawiam zapis w formacie WMV i niestety wyskakuje mi tabelka z jakimś błędem.Wogóle to trochę się dziwię.Bo na rozwijanej liście formatu zapisu,nie ma wogóle Divixa.Za to jest xvid,ale niestety po nagraniu materiału nie odtwarza tego żaden odtwarzacz.Sprawdzałem kilka opcji i nagrywa materiał tylko w MP-4 i MPEG-2.Dlaczego?Może coś trzeba poprzestawiać?
Dodam jeszcze że przy pracy z VirtualDub,w rozwijanej liście można wybrać kodera Divixa.Nie wiem o co biega.
Proszę o pomoc.Dzięki-pozdrawiam
Odpowiedz
Hmmm, pierwszy raz widzę taki błąd, ale najlepszym rozwiazaniem będzie wgranie od nowa kodeków. Jeżeli nie pomoże to może reinstalacja SV?? Ten problem się pojawił już w 1 użytkowaniu Sony vegasa, czy wyskoczył z dnia na dzień?
Odpowiedz
Może masz na kompie jakiś chaos po prostu, czasami tak jest jak jest mnóstwo kodeków. Polecam odinstalowanie wszystkich kodeków jakie masz, uruchomienie kompa od nowa, ściągnięcie jakiejś paczki np. tej i powinno być spoko.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Od razu pojawił się taki problem.Wyinstalowałem już kodeki ffdshow i zainstalowałem na nowo i dalej to samo.Mówisz żeby jeszcze raz zainstalować Vegasa?Czy są jakieś inne opcje?
Odpowiedz
Przeinstalować nie zaszkodzi, a dużo czasu to nie bierze. Sprawdź, a może podziała.
Odpowiedz
Hmm.Dziwna sprawa.Wyinstalowałem wszystko i teraz zapisuje w WMV.Powiedzcie jeszcze jakie są opcje najlepsze żeby nie stracić za dużo na jakości.Prosiłbym o jakieś screeny najlepiej jak to skonfigurować.
Materiały mam nagrane Frapsem z gry i są to bardzo duże pliki.30 sekund z frapsa to około 250 mega
Odpowiedz
Wystarczy użyć funckji "Szukaj". W dziale Tutoriale SV masz ogromny tutorial "Xvid - Sposób na render."
Jakość powalająca.

EDIT: Odnośnie twojego frapsa - napisałeś, że 30 sekund zajmuje 250MB. Z tego wnioskuje, że masz ustawione na Half Size, czyli inaczej mówiąc Fraps zmniejsza automatycznie rozdzielczość 2x. Więc z tymi nagraniami nie oczekuj rewelacji. Natomiast, jeżeli ustawiłbyś na Full Size, to rozmiar 30 sekundowego filmika dochodziłby do nawet 1GB czy nawet więcej, za to był by w idealnej jakości.
Odpowiedz
ale w tym rzecz że właśnie nie mogę używać xvida bo wogóle nie mam takiej opcji żeby w takim formacie nagrać.Może trzeba jakieś ustawienia w ffdshow pozmieniać?
Odpowiedz
Dokładnie, kiedy ludzie zrozumieją, że im większa jakość tym więcej film będzie zajmował, przecież gdzieś te informacje muszą być zapisane =)

A zainstalowałaś XviD'a? No bo jak nie instalowałaś to się nie dziw, że go nie masz.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Zainstalowałem całą paczkę,tak jak mi polecił kolega tomislater
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości