Z vegas na dvd
W tym temacie jestem kiepski więc moje pytanie czy dobrze robię :)
1. mam zmontowany materiał równe 2 godziny
2. klikam Tools /Render new track
3. wybieram odpowiedni format mpeg2 zaznaczony znakiem "=" Dvd arcutect
4. klikam render i tworzy mi się plik

i teraz co dalej uruchomić dvd architect i jak stworzyć plik ISO bez będnego menu tylko z podzielonymi chapterami bym mógł np. skoczyć o 5 minut do przodu podczas oglądania?

Proszę o podpowiedź czy dobrze robię z początku wypuszczając do renderu film, czy muszę zmienić ustawienia bitrate dla pliku 2 godzinnego by zmieścił się na DVD? Kompletnie nie kumam tego kalkulatora do bitrate - szkoda że w vegas nie można zadeklarować film dwu godzinny i on sam nie dopasuje ): Więc jak ustawić dla filmu max 2 godzinnego mpeg?

Z góry dziękuję za informacje.
Odpowiedz
Render As... a nie render new track
Jeśli nie chcesz obliczać bitrate, to możesz w DVD Architekcie dopasować do płyty. Ale pamiętaj, że każdorazowe przeliczanie materiału wiąże się z pogorszeniem jakości.

Jeśli chodzi o kalkulator, to polecam Bincsoft Bitrate Calculator http://www.bincsoft.com/downloads/BBC_v1.4.zip
Prosty w użyciu. Wpisujesz długość (w Twoim przypadku 2godz), następnie wielkość płyty (DVD5 - 4.3GB), audio (ustawiasz w programie, np. 224Kbps), i dostajesz wynik z jaką przepływnością renderować video: 4841.2Kbps.

Wystarczy teraz wybrać w Vegasie Render As -> MPEG-2 -> przy tak niskim bitrate'cie, osobiście użyłbym Two-pass (dwuprzebieg - render trwa dwa razy dłużej, ale jakość jest lepsza), Średnia wartość musi być taka, jak obliczył kalkulator: 4 840 000 (wpisujemy bez odstępów).

Jeśli w Vegasie ustawisz markery, i w oknie renderingu zaznaczysz opcję "Save project markers in rendered media file" (a w oknie "Customize Template" -> "Insert I-frames at markers" - to w DVD-Architekcie będziesz miał od razu utworzone w tych miejscach rozdziały (chaptery).

Pamiętaj, że jeśli w zakładce "audio" nie będzie zaznaczony "include audio stream", to będziesz musiał dodatkowo wyrenderować dźwięk. A jeśli tak, to najlepiej AC3... bo zajmuje dużo mniej miejsca od nieskompresowanego, a Ty masz dość dużo do upchnięcia na jednej płycie.
Jeśli wyrenderujesz MPEG2 z dźwiękiem, to DVD-Arch i tak będzie musiał przeliczyć dźwięk na nowo - najwyżej wtedy wybierzesz AC3.
Odpowiedz
Pięknie dziękuje - nie spodziewałem się tak konkretnej i szybkiej odpowiedzi - jeszcze raz dziękuję :)
Siadam do komputera :)
Odpowiedz
Mam nadzieję, że skorzystasz z tych informacji.
Jeśli dobrze wszystko zrozumiesz - i zastosujesz... to unikniesz ponownego przeliczania w DVD-Arch... co zaoszczędza sporo czasu (i jakości).

Jeśli któraś z powyższych nazw nic Ci nie mówi, jest wielce prawdopodobne, że odpowiedź znajdziesz szybko wciskając [F1] w Vegasie i wpisując daną frazę. Odpowiedź będzie co prawda po angielsku, ale myślę, że nie jest to problem (w razie czego to nawet translator daje sobie w miarę radę).

Miłego renderowania. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ok już wszystko jasne tę wartość wpisuję w pole Average czyli 4 873 200 tyle pokazał kalkulator
reszta pozostaje bez zmian czyli maximum 9 500 000 a minimum 192 000
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości