Dźwięk się zacina
Witam.
Otóż jakiś czas temu zaczęłam robić pewien filmik, zlepek różnych scen z serialu.
Przez parę miesięcy nie zaglądałam do niego, bo w sumie był już prawie skończony, zostało tylko renderowanie. Dzisiaj postanowiłam już oficjalnie wszystko dopracować, i, przed renderowaniem, chciałam sprawdzić jeszcze raz na podglądzie jak wygląda filmik. Obraz działał bez zarzutu, muzyka też, ale mam w tym filmiku też dźwięk z serialu, np. jak jakiś bohater coś mówi, i to już nie działa poprawnie, zacina się, a w końcu jakby w ogóle go nie było, chociaż na ścieżce jest.
Pomyślałam, że dobra, to po prostu zrenderuje, może będzie okej. Ale jak kliknęłam "Render As.." program się zawiesił. Menedżerem zadań wyłączyłam Vegasa, bo inaczej się nie dało, i spróbowałam drugi raz. Sytuacja z dźwiękiem z serialu się powtórzyła, kliknęłam renderowanie, przez chwile było okej, a później cały komputer się zawiesił.
Znam się na tych sprawach jak kura na pieprzu, więc nie mam pojęcia co może być nie tak :(
Z góry dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
Pewnie nie obejdzie się bez przekonwertowania ścieżki dźwiękowej do nieskompresowanych wave'ów.
Czyli trzeba odnaleźć felerną ścieżkę, która powoduje problemy, za pomocą jakiegoś innego programu przekonwertować na WAVE i podmienić w Vegasie.
Odpowiedz
Nie mam nigdzie tych dźwięków zapisanych, 'odłączyłam' je od serialu, który wrzuciłam do Sony Vegasa, więc nie wiem jak je przekonwertować
Najlepsze jest to, że z tych dźwięków z serialu dwa działają, pozostałych nie słychać. Spróbowałam nawet od nowa robić ten filmik, wczoraj wszystko szło elegancko, włączam Vegasa dzisiaj - znowu to samo. :(
Odpowiedz
A wiesz w ogóle, czym zakodowany jest ów dźwięk?
Może jakiś Demuxer (wyciągnięcie strumienia audio) - następnie przekodowanie do wave bez kompresji.
Można użyć od razu jakiegoś softu do konwertowania i przekodować do nieskompresowanego wave'a (PCM Stereo).
Odpowiedz
Okazało się, że musiałam tylko kodeki odinstalować i znowu zainstalować (K-Lite Codec Pack 9.9.0) i działa bez zarzutu jak na razie :D
Mimo wszystko dzięki za pomoc!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości