Zordon Power Rangers

Cześć wie ktoś jak można zrobić takiego Zodona z czyjąś głową np. kolegi? Robię film a scenę z tym Zordonem planowałem kręcić w piwnicy, gdzie bohaterowie będą z nim rozmawiać i nie wiem jak to zrobić żeby wyglądało podobnie w miarę nie skomplikowany sposób. Chyba, że ktoś ma jakiś zastępczy pomysł na nakręcenie takiej scenki ?
Jeśli to mogło by pomóc to mogę dać owy fragment ze scenariusza :)
Z góry dziękuje za pomoc :)
Odpowiedz
Kolegę do baniaka wsadź :)
Tak na serio to ja spróbowałbym to nakręcić na dwa sposoby i zobaczyć co będzie wyglądało lepiej.
1. Nakręć kolegę na green-screenie, wykluczuj zielony, wymaskuj głowę, wklej gdzie chcesz, pobaw się ustawieniami mieszania, widocznością i filtrami (color corrector itd.)
2. Zrób podobnie tylko nakręć go przez jakieś płaskie, duże akwarium napełnione wodą (najlepiej, gdyby ktoś powodował jej LEKKIE falowanie, tak, żeby twarz troszkę się deformowała). Oświetl tak, żeby na akwarium nie było widać odblasków światła, dalej to samo co w 1.

Aha, kamerę trzymaj na statywie, unikniesz konieczności żmudnej zabawy w track motion. Jest z tym trochę roboty, ale myślę, że efekt wyszedłby całkiem przyzwoicie.
Odpowiedz
A nie wiesz czy te zniekształcenie dało by rade zrobić po prostu jakimś efektem ? pewnie z dużym akwarium był by problem. bo tak to podobnie myślałem jak ty w punkcie 1 tylko nie wiem jak właśnie te efekty dobrać. Planowałem nagrać ,,aktorów'' jak są w tej piwnicy i patrzą się na pustą ścianę i do niej mówią a później podstawić tego gotowego zordona z green screna jakoś. i Zostaje kwestia tego ,,słoika '' jak zrobić żeby on w nim był unikając tego akwarium korzystając z jakiś efektów... Może zrobić takie tło w photoahopie i jakoś maskę zrobić żeby był na tej ścianie a na to zordona... No nie wiem.
Odpowiedz
No możesz pobawić się animacją efektów typu "Wave", "Swirl" czy "Pinch/Punch", ale ja wiem czy to wyjdzie tak, żeby dało się oglądać?
Odpowiedz
Zobaczę co da się zdziałać...
Odpowiedz
Napisz później co Ci z tego wyszło, bo jestem ciekaw ;)
Odpowiedz
Ok napisze i udostępnię cały film :) Ale będziesz musiał poczekać bo zdjęcia będziemy kręcić w wakacie a montaż we wrześniu :P Ale jak coś będzie to się podzielę nie ma problemu :)
Odpowiedz