Wasze najśmieszniejsze sytuacje.
Witam. Wpadłem na pomysł założenia tego tematu, gdyż każdy pewnie miał jakąś śmieszną akcje w swoim życiu. Sytuacje mogą być z każdej dziedziny życia.

No to może ja zacznę.

Cytat:Dostałem od kogoś płytę DVD z całą mapą jednego z województw. Mapa była podzielona na około 200 sektorów. Każdy był w oddzielnym pliku *.png i ważył swoje 10MB. Miał także rozdzielczość 3200 x 2400. Widac było, że to jest szczegółowa mapa. Moim zadaniem było zespolić te wszystkie obrazy w jedną wielką mapę. Pomyślałęm - to nic trudnego, wystarczy to złączyć. No to włączyłem GIMP'a, obliczyłem jakie pole będzie zajmowac ta cała mapa. Miałem to zrobić jak najbardziej szczegółowo, czyli nie mogłem skalować obrazów. Z obliczeń wyszło mi, że cała mapa będzie miała rozdzielczość około 5000000x4000000. Ta liczba mnie troche przeraziła, ale zignorowałem to. W GIMP'ie nacisnąłem Stwórz Nowy Projekt i wpisałem rozmiary, po czym nacisnąłem OK. Wtedy wyskoczyło okienko.

"Rozmiar obrazu, który chcesz stworzyć przekracza normę (126MB). Objętość twojego nowego projektu będzie wynosiła [około] 450GB. Czy chcesz kontynuować"

Wtedy mnie zatkało o.O Zrozumiałem, że chyba nic nie zrobie z takim sprzętem ;x
Jeżeli pomogłem - DAJ RUPUTA ;}

[Obrazek: fma.jpg]
Odpowiedz
450GB :O Ciekawe ciekawe ;D
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No, najlepsze że to był czysty obszar o.O
Odpowiedz
Heh niezłe.
Cytat:Raz u mnie na komputerze miałem wypadek - kawa mi się wylała na na klawiaturę i podczas uruchamiania systemu wyskoczył taki błąd: "Nie Znaleziono Klawiatury. Naciśnij Dowolny Klawisz."
Nawet mam gdzieś screena tego :D

Mój gimp jest inny :D http://img191.imageshack.us/img191/8704/screenpi.png
Odpowiedz
Te jaja z klawiaturą są już znane od Windows 95. Wtedy, kiedy nie było podpiętej klawiatury wyskakiwał błąd, że nie ma klawiatury, i żeby kontynuować, naciśnij F1 xD

Odnośnie GIMP'a, rzeczywiście jest iny ;0 Ale ciekawi mnie jedno. Dlaczego puste miejsce tyle zajmuje??
Odpowiedz
Były też przypadki wywalania blue screen'a, gdzie jako aplikację niebezpieczną podawano produkt microsoftu:D

Puste miejsce też musi gdzieś siedzieć.

U mnie w PS CS4 maksymalnie mogłem dać 3000000*3000000 i to zajmowało 250GB:D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości