Przyspieszenie/Zwolnienie Klipu
Witam, problem polega na tym ze gdy dziele klip na dwie części i przyspieszam jedna czesc to strasznie mi sie rozmazuje i powtarza w normalnej prędkości po odtworzeniu tej szybszej...
Odpowiedz
A wiesz o istnieniu takiej funkcji "disable resample"?
Poczytaj o niej i zastosuj.

(05-11-2013, 13:19)Kruchy napisał(a):  (...) i powtarza w normalnej prędkości po odtworzeniu tej szybszej...
tej części w ogóle nie rozumiem. Mógłbyś napisać tak, żeby było wiadomo, o co chodzi?
Odpowiedz
jak przyspiesze klip to jak już ten przyszpieszony klip przeleci to leci on od początku ale z normalną prędkoscią

Dziękuje za pomoc mateuszku :D moje zycie stało sie lepsze dzięki tej opcji
do zamknięcia
Odpowiedz
witam mam pytanie dotyczace zmiany predkosci klipu wiec nie bede zakladal nowego tematu, mainowicie wiem ze tempo przyspiesza sie poprezez ctrl + myszke ale zalozmy mam klip ktory trwa godzine i chce go przyspieszyc do okolo 4 minut. jest to mianowicie filmik z malowania graffiti wrzucony do kawalka hip hopowego, jak probuje robic to vegasem to moge przyspieszyc tylko do okreslonego momentu a potem blokuje mi. jest jakis sposob zeby to ominac i przyspieszac do woli?
Odpowiedz
przyspieszasz ctrl+myszka oraz dodatkowo wprowadzając w properties prędkość odtwarzania. Zapisujesz jako projekt1.veg

Otwierasz nowy projekt, wrzucasz na timeline plik projekt1.veg (nie otwierasz, tylko wrzucasz na oś czasu) - przyspieszasz za pomocą ctrl+myszka oraz w properties -> zapisujesz jako projekt2.veg

Otwierasz nowy projekt... i tak w kółko, aż osiągniesz odpowiednią szybkość.

Ps. nie zapomnij o opcji "disable resample" każdorazowo przy przyspieszaniu, bo inaczej będzie wszystko zamazane.
Odpowiedz
okej rozumiem, i na koniec dopiero wrzucam mp3 na os i robie render?
Odpowiedz
Tak. Dopiero, jak będziesz miał odpowiednią prędkość. W innym wypadku, (jakbyś wrzucił wcześniej), to mp3 też by było przyspieszone, a tego nie chcesz ;)
Odpowiedz
jeszcze takie pytanie, skoro bede przyspieszal tak duzo temppo to nagrywac\ film w 1080p 30 klatek czy moze 720p 60 klatek? bedzie to mialo jakies znaczenie?
Odpowiedz
Będzie... jeśli na youtube - to serwis obsługuje max 30fps. Wszystko powyżej - będzie zmniejszał.
Jeśli natomiast nie na yt, tylko np. na BluRay, to sprawdź najpierw specyfikację BluRay'a, jakie klatkaże obsługuje przy danych rozdzielczościach.

Pamiętaj również, żeby odpowiednio wcześnie ustawiać projekt (bo później mimo renderingu 60fps, jeśli przyspieszanie było robione w projekcie 30fps, to tyle będzie miał plik wejściowy, a vegas będzie sztucznie tworzył pośrednie klatki (no chyba, że ostatnie przyspieszanie robisz w właściwym projekcie, a wartość przyspieszenia będzie wynosiła 200% oryginału - to będzie Ok :)

Ps. Może trochę zamotanie napisałem, ale starałem się nie pominąć żadnego z istotnych faktów.
Odpowiedz