Backup template'ów?
Chcę postawić system na nowo, bo kupiłem na targach nowszą wersję vegasa i zwlekałem z instalką aż będę miał nowy dysk :) Wiadomo, że czysta instalka wyzeruje wszystkie template'y. Da się je jakoś ładnie zapisać do plików, żeby potem przywrócić? Mam 11-stkę, a będę instalował.. też 11, z update'm do 12.
Rady?
Odpowiedz
Nie wyzeruje.
Odpowiedz
Jak zainstaluję nowy system na nowym dysku to za chiny ludowe nie będzie tam wpisów z rejestru ani plików z users...po zainstalowaniu vegasa będę miał tylko standardowe presety..

Aaa, okay. sam doszedłem, ponieważ vegas wypluł komunikat: "overwrite template: C:/users/itp".
Czyli zakładam, że wystarczy je sobie skopiować a potem w to miejsce wgrać.
Odpowiedz
Nowy dysk nie robi problemu... Problem w tym, że prawdopodobnie chodzi Ci o nowy system... a to już jest różnica. Pisz precyzyjnie. Ok?

Jakbyś napisał, o jakie template'y Ci chodzi, to bym Ci nawet powiedział, gdzie vegas je przechowuje.
Jakbyś poszukał na forum, to kiedyś wypisywałem, którymi programami można kopiować ustawienia/template'y/ustawienia pluginów itd.
Odpowiedz
Napisałem już w pierwszym poście, że zwlekałem bo czekałem na nowy dysk....jak również pisałem o czystej instalce..nie wydawało mi się możliwe, że można to zinterpretować inaczej.
W sumie najchętniej zbackupowałbym wszystko - ustawienia klawiatury (mam klika swoich skrótów), presety ustawień okien, presety efektów (ale tu akurat najmniej mi zależy), ustawienia globalne programu, ale przede wszystkim presety eksportu.
Odpowiedz
Jasne że można zainstalować na nowym dysku. Dlaczego nie. O systemie nic nie wspomniałeś. Ale nie ważne. Tak czy inaczej możesz skopiować templaty ręcznie czy też dodatkowym programem - nawet od Sony taki jest do kopiowania ustawień.
Odpowiedz
Od Sony - program Preset Menager (do ustawień efektów) http://download.sonymediasoftware.com/cu...ngr20k.exe

Layout (wygląd okien) - dla Vegas Pro 11 domyślnie
C:\Users\[user]\AppData\Roaming\Sony\Vegas Pro\11.0
dla innych - analogicznie

Keyboard - zapisane skróty klawiaturowe
C:\Users\[user]\AppData\Roaming\Sony\Vegas Pro\11.0

Ustawienia renderingu (własne template'y):
C:\Users\[user]\AppData\Roaming\Sony\Render Templates
Dla każdego formatu w osobnym katalogu.
Dodatkowo template'y oznaczone gwiazdką w pliku Favorites.settings

Ustawienia pluginów skopiujesz za pomocą programu od Sony, do którego podałem link powyżej ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości