Problem z podglądem video (Pan Crop)
Witam

Mam problem odnośnie podglądu filmu, jakby to wytłumaczyć w prosty sposób... Mam 2 pc i na nowym cholernie uciążliwy dla mnie problem w sv11; gdy w oknie pan crop zawsze ruszałam suwakiem, na oknie obok równolegle pokazywał się podgląd filmu. Na drugim pc nie ma tego podglądu (obraz stoi w miejscu), i moje zapytanie co trzeba zrobić, żeby się pojawił? Bardzo mi to komplikuje edycję video.
Dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc. Jeśli będzie taka potrzeba mogę załączyć ss, bo nie wiem czy w dosyć jasno się wyraziłam o co mi chodzi.
Odpowiedz
Nie potrzebny ss... bo to znana funkcja.
Aż dziw bierze, że ciekawość nie zmusiła Cię do sprawdzenia, do czego służą ikony w oknie Pan/Crop....

Sync cursor - pierwsza ikona na dole okna Pan/Crop... Taki symbol kursora z kłódką.
Odpowiedz
Dziękuję Ci bardzo, dokładnie o to mi chodziło. Aż mi głupio trochę, bo nad tak banalną rzeczą się głowiłam. Dzięki wielkie jeszcze raz
Odpowiedz
czasami tak jest...

Ja uczyłem się Vegasa w ten sposób, że jechałem myszką po wszystkich przyciskach (po najechaniu na jakikolwiek element vegasa, po kilku sekundach pojawia się nazwa funkcji) - więc wklepywałem w plik pomocy [F1] - w helpie (jest tam okno do wyszukiwania) - i czytałem, tłumaczyłem na polski za pomocą słownika (tak, takiego papierowego, bo wówczas nie miałem ani internetu (tzn. można było się połączyć za pomocą modemu telefonicznego... z charakterystycznym dźwiękiem przy łączeniu :), ani nie było wyszukiwarki google, ani żadnych translatorów).
Odpowiedz