Movie Studio Platinum 12 - problem z kursorem
Witam

Mam kłopot z kursorem w 12Studio.
Otóż na pustej ścieżce audio i video kursorem jest strzałka, podobnie jak w 12PRO. Natomiast, gdy wrzucę event na ścieżkę, kursorem na tym evencie nie jest już strzałka, tylko tzw. "łapka". "Normalne narzędzie edycji" jest włączone. Zajrzałam do instrukcji, ale niestety nie znalazłam rozwiązania problemu.
Mam nadzieję, że dość jasno to opisałam i będzie to dla wszystkich zrozumiałe. Być może przez nieuwagę coś nieopacznie wcisnęłam. Praca z "łapką" w roli kursora jest trochę niewygodna.
Każda pomoc mile widziana.
Odpowiedz
Ctrl+d -> edit tool

O ile o to chodzi.
Odpowiedz
(05-04-2013, 0:33)mateuszszar napisał(a):  Ctrl+d -> edit tool

O ile o to chodzi.

Witam
Ta opcja jest zaznaczona. Więc to chyba nie tu leży problem.
Odpowiedz
Właśnie sprawdziłem u siebie na VP12.
Nie mam "łapki", tylko normalny kursor...
Łapka pojawia się jedynie, jak dojadę do górnej krawędzi eventu (aby zmniejszyć 'gain' w przypadku audio, lub 'opacity' w przypadku video).
Łapka pojawia się nawet na pustym obszarze timeline, najeżdżając na podziałkę opisującą timecode...

no i oczywiście łapka jest najeżdżając na jakąkolwiek linię "envelope"
Odpowiedz
Tak, wszystko się zgadza.
Ale na samym evencie na ścieżce, jak chcesz np. przesunąć ten event, też masz normalny kursor? U mnie jest łapka! Przesuwam łapką, nie strzałką, jak w 12PRO.
Odpowiedz
No ja mam pro...
Odpowiedz
Problemu nie mam w wersji PRO tylko w STUDIO (zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej), niestety. W taki razie chyba nic z tego. Na dzisiaj mam dosyć. Idę spać. Jutro jeszcze poszukam w sieci, może coś uda mi się znaleźć, zobaczymy.
Dzięki za pomoc. To na razie, cześć.
Odpowiedz
Wychodzi chyba na to (info z anglojęzycznej strony sony)
http://www.sonycreativesoftware.com/Foru...eID=832196, że "łapka" to normalny kursor w 12Studio, chociaż w Helpie nie znalazłam żadnej informacji na ten temat. Koszmarna zmiana - jak dla mnie. Kursor w postaci strzałki był o wiele bardziej wygodny w pracy z programem.
Odpowiedz
Ciekawe czy dałoby się podmienić kursor w pliku dll? Exe? (nie pamiętam teraz gdzie jest zapisany kursor, ale swego czasu przeglądałem zawartość exe czy też dll i były tam takie rzeczy na 100%.
Odpowiedz
(05-05-2013, 14:59)mateuszszar napisał(a):  Ciekawe czy dałoby się podmienić kursor w pliku dll? Exe? (nie pamiętam teraz gdzie jest zapisany kursor, ale swego czasu przeglądałem zawartość exe czy też dll i były tam takie rzeczy na 100%.

Witam

No tak, tylko widzisz, ja kompletnie nie znam się na tych rzeczach. Nie grzebię w systemie, więc chyba pozostaje mi tylko mordęga z "łapką"..., albo praca w wersji PRO z NORMALNYM kursorem.
Odpowiedz