DVD Architect - problem z wstawieniem chapterów
Witajcie.

W koncu zabrałem sie za tworzenie płyty DVD z Menu.W sumie to mój pierszy raz. :)
Problem w tym że nie potrafię w architekcie stworzyć SubMenu z rozdzialami/markerami które zaznaczył w Vegasie.

Tj. moge to tylko zrobić ale tylko na pierwszej glownej stronie Menu. Ja jednak chce inaczej tj. Na pierwszej stronie zeby byl link do tych scen, najlepiej jak zerkniecie na zalaczone zdjecia ktore obrazuja dokladnie to co chce zrobic

Funkcja "wstaw menu wybory scen" jest dostepna tylko przy pracy nad pierwsza glowna strona menu gdzie wstawiony jest glowny film.
Z jakiegos powodu nie moge utworzyc wyswietlania tych scen na stronie 2 (sub-menu)

Probowalem szukac rozwiazania w Helpie i na YT ale ludzie pokazuja jak to zrobic tylko na glownej stronie, a je przeciez chce inaczej.

Jak temu zaradzic.

pozdro

kseba
Odpowiedz
ręcznie ustawić odnośniki w submenu do konkretnych chapterów.
Odpowiedz
(05-01-2013, 12:42)mateuszszar napisał(a):  ręcznie ustawić odnośniki w submenu do konkretnych chapterów.

trochę jaśniej, please... naprawdę sie juz zamotałem w tym wszystkim :(
Odpowiedz
klikasz na button (odnośnik w menu scen).
Z prawej strony masz takie menu, w którym jest "Action" - a tam, "destination" (ustawiasz, co ma być uruchamiane tym klawiszem).
Odpowiedz
No kurcze... nie kumam teraz o co chodzi.

Mam wyrenderowany film z opcja zapisu scen/chapterow.
Teraz nawet jak dodam film i chce zeby rozpoznal mi sceny to Architect ich nie widzi. (jeszcze kilka minut temu widzialem je normalnie na timeline w Architekcie)

A nawet po dodaniu ich poprzez fukncje "wstaw Menu wyboru scen" na nowej stronie pomimo okresleniu ile linkow chce (okreslilem 4) wyswietla mi sie tylko 1 (zobacz foto)

juz normalnie zglupialem, porównuje z tutorialami na YT ale teraz mam wsio pomieszane. Cholerka... zalamka , normalnie niemozliwe ze tego nie moge ogarnać
:( Nie z takimi rzeczami sobie dawalem rade a z tym nie moge.

help.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A przy renderingu zaznaczyłeś, żeby "zamieścił markery w pliku"?

w Vegasie - oczywiście
Odpowiedz
(05-01-2013, 13:48)mateuszszar napisał(a):  A przy renderingu zaznaczyłeś, żeby "zamieścił markery w pliku"?

w Vegasie - oczywiście

Tak , wlasnie tak zrobilem (foto), i jeszcze je kilk aminut temu widzialem na Timeline w Architekcie, teraz ich nie ma, nie wiem co sie moglo stac,

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A w folderze, w którym masz zrenderowany film, jest również plik z rozszerzeniem .sfl?
Odpowiedz
(05-01-2013, 14:25)mateuszszar napisał(a):  A w folderze, w którym masz zrenderowany film, jest również plik z rozszerzeniem .sfl?

Nie, nie widze takiego pliku.... ale tak jak wspomnialem wczesniej widzialem juz rozpoznane chaptery/sceny przez Architecta uzywajac tego samego wyrenderowanego pliku z Vegasa. Wiedzialem tez ze przy tworzeniu DVD menu bede wykorzystywal te "markery" dlatego tak jak widziales na zalaczniku, przy renderowaniu zaznaczylem te opcje zapisu danych o tych znacznikach/chapterach/markerach jak kolwiek to sie zwie.

cos musi byc na rzeczy, ale co ?

Podpowiedz, jak recznie przygotowac taki szablon, z tgeo co wiem to i recznie mozna znaczniki powstawiac, wlasnie studiuje intrukcje oblugi Architecta.

Musze/chcialbym to DVD przygotowac na jutro, wiec czas troche mnie goni.

dzieki za zainteresowanie

pozdro
Odpowiedz
Zrób tak. Dużo masz tych chapterów?
Otwierasz Vegasa (ten projekt, w którym masz chaptery).
Wrzucasz na dodatkowy track gotowe Video wyrenderowane (najlepiej poniżej na nowych trackach).
Jak Ci się dźwięk rozrysuje, to ustaw (zsynchronizuj), żeby render odpowiadał projektowi.
Następnie klikasz na pierwszy marker (tak, żeby kursor przeskoczył na pierwszy marker) -> PPM -> Open As Trimmer -> [m] (dodajesz marker wewnątrz pliku a nie na timeline) -> [s] (zapisujesz marker wewnątrz pliku wideo) -> klikasz na następny marker -> PPM -> Open as trimmer -> [m] -> [s] ...

Oczywiście nie musisz każdorazowo zapisywać, wystarczy na koniec zapisać wszystkie.

W ten sposób, utworzysz plik .sfl (o nazwie pliku wideo) w którym są zapisane markery, a co za tym idzie -> chaptery w DVD-Architekcie.

Jeśli DVD-Arch. sam nie zassie markerów, wystarczy kliknąć "Load Markers".

Oczywiście, markery (chaptery) można dodawać w samym DVD-Architekcie - już po fakcie, tylko wiadomo, jest to trochę upierdliwe w porównaniu do Vegasa...

Dodatkowo należy sprawdzić, czy na pewno marker trafił na klatkę typu "I" (w przypadku DVD)... (najwyżej dostaniesz monit, i sobie przesuniesz - program podpowie, gdzie najbliżej znajduje się owa I-klatka).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości