Takie przejścia....

Witam!
Jak wykonać takie przejścia?
Odpowiedz
Ktoś już kiedyś o to pytał tutaj na forum. Poszukaj :) Ale to albo szybka praca operatora albo odpowiednie cięcia.
Odpowiedz
Mi się wydaje, że koledze chodzi tradycyjnie o zarazę tego forum i wirusa atakujacego vegasowców czyli film clutter...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Fajnie zrobiony ten teledysk, mi bardzo się te przejścia podobają.
Odpowiedz
Ja też czasem jadam w McDonalds i co więcej mi to czasem smakuje, co nie oznacza, że obiektywnie jest to gówno...

Odpowiedz
Ale jeśli smakują Ci tam np. frytki to odpowiadasz na pytanie o smak frytek a nie o całokształt.
Odpowiedz
Chyba nie zrozumiałeś. FilmClutter samo w sobie jest ciekawym efektem. Podobnie do wielu innych. Ale o tyle specyficznym, że tak na prawdę powstał jako wada kliszy/wywołania.
Użyty w odpowiedni sposób dodaje uroku. Ale trzeba wiedzieć gdzie użyć.

W tym momencie ludzie myślą, że aby dodać zajebitości wystarczy dodać FC, winietę, b&w (ten swoją drogą ostatnio nie jest nadużywany), fisheye.

Przeglądnij najnowsze klipy wrzucone na forum. Chyba 90% ma film clutter i fisheye.
Odpowiedz
Tak, smakują mi tam np. frytki jak mówisz, ale jadam je tam rzadko, bo mam świadomość, że zasadniczo to śmieć. Więc staram się mimo wszystko unikać. Wiem, że jest złe z założenia.
Tak samo film clutter to jest jak napisał Mateusz BŁĄD, poważna awaria która kiedyś kosztowałaby Cię ciężkie pieniądze. Zaświetlona z boku taśma, błędy wywołania, podwójna ekspozycja, a do tego jeszcze - co juz jest totalnym absurdem i głupotą 4 stopnia elementy które powstają podczas projekcji. Tylko i wyłącznie.
Najśmieszniejsze jest to, że lwia część ludzi którzy to stosują nie ma pojęcia co to jest, nie widziała na oczy taśmy filmowej ani projektora o kamerze nie wspomnę, a samodzielna obróbka kliszy to science fiction większe niż miecze świetlne w starłorsach.
Póki co, jedynym udanym przypadkiem rozsądnego zastosowania takich "zabiegów artystycznych" są filmy Tarantino.

PS do tej samej kategorii należy dołożyć np. winietę i flary...

Odpowiedz
Może nie do końca na temat, ale chodziło ci raczej o filmy R.Rodrigueza ;) (No chyba, że B&W w Kill Billu, czy Death Proof). Od siebie dodam, że ciekawe zastosowanie Film Clutter użyte było np. w serialu "Californication".
Odpowiedz
Przy intro Californiacation był ten efekt bo stylizowano klipy na stare. Że niby to nagrania z dawnych lat.
Odpowiedz