DVD Architect PAL Widescreen stream renderuje do 4:3 zamiast 16:9
Witajcie ponownie.

Mam kłopot , mianowicie przy renderowaniu materiału FullHD (z kamery Panasonic TM900 plik wyjściowy *.mts (AVCHD) i z Canon 650D *.mov 1920x1080) do formatu DVD Architect PAL Widescreen stream (16:9 jak sama nazwa wskazuje) przy tych ustawieniach przedstawionych w załącznikach obraz renderuje się do zgodnego formatu,tj. mpeg-2 ale tylko w proporcjach obrazu 4:3

Jestem zadowolony z jakości ale nie z proporcji wyświetlanego materiału.
Jest to moja pierwsza DVD produkcja i mam obawy że po wrzuceniu tego materiału do Architect'a i wyrenderowaniu ostatecznym do formatu DVD (pliki *.VOD) proporcje wyświetlanego obrazu pozostaną nadal 4:3 a ja tego nie chcę.

A zaznaczę jeszcze że wyrenderowany film na monitorze komputera o proporcjach 16:10 czy 16:9 wyświetla się na całości tak jak tego oczekuję natomiast na 40'' TV Samsunga LB650 odtwarzanym bezpośrednio z portu USB niestety wyświetla obraz w proporcjach 4:3 (opcje dopasowania ekranu nic w tym przypadku nie pomagają)

Jak temu zaradzić

help please..

pozdro

kseba

Odpowiedz
a jakie ustawienia projektu masz w Vegasie?
Odpowiedz
(04-27-2013, 13:11)daruncio1 napisał(a):  a jakie ustawienia projektu masz w Vegasie?

o właśnie takie, jak w załączniku...... chyba już wiem co jest grane .. :)

Pixel aspect ratio: jest złe .. prawda ? (1.0000 Square) a powinno być 1.4568 (PAL DV Widescreen)

Czy rozmiar projektu tj. szerokość i wysokość projektu też muszę zmienić z 1920x1080 na 720x576 ? czy ewentualnie to nie ma znaczenia.

Domyślnie chcę renderować do DVD aby później nagrać materiał na płytę ale też będę chciał potem renderować do FullHD dlatego nie zmieniałem ustawień projektu.

Zaraz sprawdzę czy ta zmiana wszystko rozwiąże. Tak to jest z Nami amatorami :) ... ale kto powiedział że będzie łatwo.., ja wychodzę z założenia że na własnych błędach człowiek się uczy.

pozdro

Odpowiedz
projekt ustaw identycznie jak pliki wejściwe
Odpowiedz
(04-27-2013, 13:35)daruncio1 napisał(a):  projekt ustaw identycznie jak pliki wejściwe

Lipaaaaaa nadal nie działa , wciąż renderuje proporcje 4:3,

co jest grane ?

oto obecne ustawienia projektu (załącznik) i tak jak wspomniałem renderuję do template DVD Architect Widescreen video stearm

Odpowiedz
pliki wejściowe masz w full HD to tak projekt ustaw i pamiętaj żeby ustawić przeplot identyczny jak w tych plikach
Odpowiedz
sorki ale możesz jaśniej bo się gubię, proszę napisz...

ust. projektu: .........................
ustawienia renderingu: ..................

próbowałem już różnych ustawień i tylko na TV nie odpala 16:9 na kompie jest OK.

dzieki za pomoc
Odpowiedz
a możesz jakiś plik podesłać to sprawdzę u siebie?
Odpowiedz
(04-27-2013, 14:31)daruncio1 napisał(a):  a możesz jakiś plik podesłać to sprawdzę u siebie?

proszę mam nadzieję że 14MB plik się załączy.

A jednak Nie :( - zaraz może go gdzieś wrzucę ale za bardzo nie wiem gdzie..... (gdzie to mogę zarzucić, bo niestety nie wiem ?)

sorki coś szybko znalazłem w sieci, powinno zadziałać

http://www.filedropper.com/svforumsample

także dołączam screen ustawień renderowania i projektu

PS. wyrenderowałem też do formatu Video for Windows (*.avi) = PAL DV Widescreen ale ten format mi się nie odpala na TV (na kompie jest OK 16:9 ) ale 3,5 minutowy film zajmuje 800MB (szokk) Ja mam do zrenderowania 2godz 20min wiec na to też muszę uważać.

A pytając z innej beczki, Ile taki filmik powinien się renderować.
Wczoraj zarzuciłem na test renderowania nie dokończony projekt 2godz to chyba 5godz mu zeszlo 4,8GB. Czy to jest normalny czas.

Kompa mam z przed 5 lat. QUAD 6600, RAM 4GB, Win7 64bit, NVIDIA 8800GT 256bit 512MB

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
No u mnie ten plik działa prawidłowo na kompie i na tv lg poza tym że szumi jak wściekły .Może tv trzeba jakoś ustawić żeby bylo 16:9.
Czas renderingu zależy od tego czy dołożysz jakieś bajery typu animacje korekcje kolorów itp.
Odpowiedz