Zła jakość na trzecim monitorze
Witam.

Udało mi się podpiąć trzy monitory do swojej karty graficznej (GeForce GTX 660)
Mam jeden nowy, dwa stare.
Nowy podpiąłem przez kabel DVI-D, pierwszy stary przez VGA, drugi stary przez konwerter "HDMI -> VGA". No i teraz...
Stare monitory obsługują rozdzielczość 1280x1024.
Jeden stary działa okej, natomiast dziś po podpięciu drugiego starego na nim możliwa do wybrania byłą zalecana rozdzielczość 1024x768. A więc dość mała i wszystko paskudnie na niej wygląda. Pogrzebałem w opcjach swej karty graficznej - zmieniłem ręcznie, wpisałem na 1280x1024 ale po jej zastosowaniu, wciąż wygląda wszystko badziewnie. Tekst "się łamie", widać że jedna literka jest bardziej rozmyta od drugiej i tak dalej, na pewno wiecie.

I nie mogę tego niczym zmienić. Nawet po "Auto adjustment" na tymże monitorze, nic się nie zmienia Jest na to jakaś rada?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(04-26-2013, 0:10)Bunch napisał(a):  (...)drugi stary przez konwerter "HDMI -> VGA".
Szarpnąłeś się na konwerter?
Odpowiedz
ustaw poprawnie (natywne rozdzielczości).

Jeśli nie dajesz rady, to albo przejściówka jakaś lewa, albo kabel... albo sterowników brak... (wolę nie używać tego słowa przy Tobie, bo znając historię, będziemy się z tym jebać przez kilka godzin, a i tak nie znajdziemy rozwiązania... ;)

Może od razu olej temat?
Będziesz zdrowszy o kilka godzin :)
Skocz sobie na stację po piwko. Taka wyjątkowa pogoda... Ciepły wieczór... Zamiast ślęczeć nad komputerem, jak nie musisz, to się przynajmniej naciesz pogodą, póki jest ;)
Odpowiedz
Tak, ale z tego co widzę to to było wyrzucenie kasy w błoto. Jeśli jakość trzeciego monitora ma być taka dupiasta to dziękuję. Ale nie powinna, karta i 4 obsługuje, więc na pewno "moc ma". Monitor sam też chodził w rozdziałce 1280x1024 więc co jest? Może tylko to wina "kabli". Czyli tego, że ja coś ZBYT STAREGO chce podpiąć z nowym. A tak w ogóle to trochę do dupy jest mieć trzy monitory w przypadku których NIE POKRYWAJĄ się rozdzielczości. Na jednym coś większe, na drugim coś mniejsze.

No, ustawiłem poprawnie. Rozdzielczość "zalecana" (natywna) to pokazuje mi się 1027x768 w przypadku nowo podpiętego, starego monitora. Co jest jakąś bzdurą, bo w 1280x1024 ma być. Ustawiłem jak ma być. Ręcznie dopisując brakującą rozdzielczość w ekranie panelu nVidia. Nigdy przedtem jakikolwiek sterownik do żadnego z tych monitorów ni był mi potrzebny. Każdy z nich był podpięty już osobno i problemów nie było.

Cytat:Skocz sobie na stację po piwko. Taka wyjątkowa pogoda... Ciepły wieczór... Zamiast ślęczeć nad komputerem, jak nie musisz, to się przynajmniej naciesz pogodą, póki jest ;)
A to może w weekend. W sumie dawno pijany nie byłem. Ale... lato temu sprzyja.
Odpowiedz
Zamiast kupować konwerter, trzeba było kupić jakiegoś używanego LCD-eka za grosze.
Odpowiedz
No też o tym myślałem. Ale to w przypadku gdybym miał zapłacić 200 złotych za konwerter. Za ten dałem 120. A w bonusie dostałem - o czym nie wiecie - głośniki. Bo ten monitor ma głośniki. A takich nie posiadałem, zawsze na słuchawkach. Teraz ze swoją płytą główną mogę zrobić też tak, że dźwięk leci równocześnie i w głośnikach i w słuchawkach (nie muszę się schylać, odsuwać biurka, nic przepinać na chwilę). A! I jeszcze telewizję. Bo ten monitor ma i głośniki i jest również telewizorem :) Inna sprawa, że głośniki to tragedia, no ale cóż...

Ale do dupy jest to, że wszystko na nim w Windowsie rozmyte, nie chce ładnie wyświetlić obrazu po podpięciu go jako trzeci. Macie w ogóle jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje? Rozdzielczość 1280x1024 jest w stanie wyświetlić ale ta pokazuje się "brzydka".
Odpowiedz
co to za monitor?
Szukałeś w necie jakie ma parametry (optymalna rozdzielczość, odświeżanie itd.)?
Odpowiedz
Samsung SyncMaster 710 MP.

http://img694.imageshack.us/img694/5099/...43b000.png

No tak, wiem jakie ma parametry. Przecież działał prawidłowo, mam go od lat. Od samego początku. Do niego dokupiłem drugi (kumpel tanio sprzedał). Działały dwa na tych samych parametrach.

Tylko teraz jak mam trzy to jakość na nim spadła.
Co ciekawe, jak wejdę w jego OSD, wywołam jego opcje "z zewnątrz" to jest napisane 1280x720 45,0kHz 60Hz PP. A nie 1280x1024 - więc nie wiem co sobie ubzdurał.

Według mnie to pewnie ten konwerter coś robi nie tak. Możliwe by było aby konwerter nie obsługiwał tak "wysokiej" (w sensu "góra) rozdzielczości? Nie wiem sam...
Odpowiedz
Pewnie tak (konwerter)...

Czytałeś to? http://forum.pclab.pl/topic/532126-Jak-u...-1366x768/

Dlatego właśnie masz taką kiepską jakość, skoro OSD monitora wyświetla 1280x720, to faktycznie taki sygnał dochodzi do monitora (albo konwerter coś pitoli, albo monitor nie jest w stanie rozpoznać tego, co dostaje od konwertera).
Odpowiedz
Problem rozwiązany.
Trzeba było zamienić wejściami te dwa stare, ten drugi pod konwerter, ten pierwszy stary normalnie. I do tego pogrzebać w opcjach i się udało. Czyli: podpiąć na odwrót. Przez konwerter ten co był przez kabel, a ten co był przez kabel, pod konwerter. Udało się. Dziękuję za cenne rady.

Ale stłukłem sobie myszkę tam grzebiąc. Roztrzaskała mi się bo spadła z biurka. Nosz jasny piorun! Ten komp to studnia bez dna. Jeszcze będę musiał Action! kupić by mieć stereo mixa :(
Napisałem do nich czy w zamian za reklamę na mojej stronie daliby rabat, zobaczymy co odpiszą...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości