Przeniesienie licencji | Sprzedaż Vegasa
Cześć. Jeżeli będę chciał odsprzedać Vegasa, jak to jest z przeniesieniem licencji na nowego właściciela? Po zalogowaniu na stronie Sony mam listę zarejestrowanych programów, ale nie mam tam opcji deaktywacji czy coś podobnego.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak przeniesienie licencji, ale mogę się mylić. Przecież konkretna wersja vegasa może być użyta w przypadku upgradu do wersji wyższej. Co w sytuacji kiedy zrobisz upgrade z niższej wersji vegasa do wyższej i potem sprzedasz tą niższą.
W przypadku upgrad-ów chyba trzeba posiadać wersję z której się ten upgrade robiło, a jak ją komuś opchniesz to w razie kontroli może być problem. Chociaż z drugiej strony nie słyszałam i nigdzie nie wyczytałam, żeby kogokolwiek sprawdzali pod tym kątem, ale kto wie...
Nie wiem czy podobnie wygląda sprawa gdy masz vegasa nie upgrad-owanego. Może ktoś inny, bardziej zorientowany w temacie, jeszcze się wypowie.
Odpowiedz
Ok dzięki za info. Obecnie mam kilka Vegasów. 10 Platinum na jednym starym komputerze tylko do zgrywania materiału HDV. Na drugim mam właśnie 10 Pro i 12 Pro. Wahałem się czy sprzedać 10 Pro mimo, że ma lepszą stabilizację niż 12, ale ostatecznie 12 dużo szybciej u mnie chodzi więc zostawię sobie 12. Żadna z tych wersji nie jest upgradem tylko boxową wersją więc chyba nie będzie problemu.
Odpowiedz
Najprostszą metodą jest po prostu zmiana danych w panelu Sony (na stronie) a z punktu widzenia polskiego prawa - umowa kupna sprzedaży i oczywiście przekazanie oryginalnej licencji itd.
Ale można też inaczej - od razu mówię, że nie robiłem tego - wchodzisz na stronę, na MyAccount -> MySupport, potem klikasz [ ask a question ]
wybierasz Vegas, Activation/transfer licence.
Natomiast w związku z tym, że tego nie robiłem nie wiem co tam dalej wpisać, ale wydaje mi się, że dane nowego użytkownika. Zawsze można napisać do Sony i spytać :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki efix, spróbuję jak już znajdę kupca na program.
Odpowiedz
Vegas 10 Pro sprzedany, wcześniej dowiedziałem się od Sony Creative Software jak wygląda sprawa z przeniesieniem licencji. Będąc zarejestrowanym na stronie SCS należy napisać do wsparcia informacje na kogo (imię i nazwisko oraz e-mail nowego właściciela) przeniesiona zostanie licencja w moim wypadku Vegas Pro 10 i DVD Architect Pro 5.2 - podałem również o jakie klucze do programów chodzi. Później SCS informuje mailowo starego i nowego właściciela o sprawie i na końcu przesyła informacje staremu właścicielowi o pozytywnym przeniesieniu licencji.
Odpowiedz