Zatrzymany ruch
Witam,
w jaki sposób mogę uzyskać taki efekt jak na fotce poniżej? Oczywiście taki filmik. Jakieś rady jak coś takiego uzyskać aby podczas ruchu wybrane momenty "zostawały".

[Obrazek: strobemotionta08.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
powielona ekspozycja:
- zapisujesz co-którąś klatkę jako obraz;
- wrzucasz na kolejny track z "compositing mode" ustawionym np. "Add";
- zmniejszasz jasność poszczególnych tracków, aby dopasować szczególnie w miejscach, gdzie nakłada się dużo białego...

Do tego (w zależności, jak był kręcony materiał) - odpowiednie pozycjonowanie w Track Motion lub Pan/Crop.
Odpowiedz
(04-25-2013, 18:05)mateuszszar napisał(a):  powielona ekspozycja:
- zapisujesz co-którąś klatkę jako obraz;
- wrzucasz na kolejny track z "compositing mode" ustawionym np. "Add";
- zmniejszasz jasność poszczególnych tracków, aby dopasować szczególnie w miejscach, gdzie nakłada się dużo białego...

Do tego (w zależności, jak był kręcony materiał) - odpowiednie pozycjonowanie w Track Motion lub Pan/Crop.

Dzięki, zrobiłem jak napisałeś. Coś tam mi wyszło ale nie do końca zadowolony jestem. Nie umiem sobie poradzić z tą jasnością. za jasne to wszystko jest. Są jakieś tutoriale w necie pokazujące jak to się robi. Czy taka technika jakoś się nazywa?
Odpowiedz
Próbuj innego "compositing mode" - może znajdziesz coś, co spełni Twoje wymagania.

Tutoriali nie znam. Tak samo nie wiem, jak się fachowo nazywa taka technika.
Kilka tygodni temu był poruszany ten temat.
Podobno są aparaty, które coś takiego potrafią zrobić "live"...
Przypuszczam więc, że nawet na androida by się coś znalazło.

Jak jest za jasne, to dlaczego nie ustawisz jasności (levels, color correction, color courves, lub brightness and contrast)?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości