SV Pro 12 - Nie renderuje krótkich dźwięków przy ust. DVD
Witajcie,

Pracuję nad pewnym projektem, zrobiłem krótką wejściówkę z krótkimi dźwiękami .mp3 (2-3sek) znalezionymi w internecie, takie jak, uderzenie pioruna czy kuli śniegowej.

Info jednego z plików:

Size: 197630 bytes
Header found at: 164611 bytes
Length: 2 seconds
MPEG-1 layer 3
128kbit, approx. 78 frames
44100Hz Joint Stereo
CRCs: No, Copyrighted: No
Original: No, Emphasis: None

Pomimo źródłowego materialu Full HD (AVCHD) całość będzie prezentowana w postaci DVD (zalezy na Menu).

Problem polega na tym ze SV Pro 12 przy ustawieniach do formatu DVD 720x576, wybieram preset: DVD Architect PAL Widescreen video stream i upewniam, sie czy jest zaznaczona opcja do renderowania Audio "Include Audio stream" nie renderuje tych krotkich dzwiekow w ogóle albo tylko czasami mimo tych samych ustawien.

Probowalem tez renderowac do formatu Full HD (rozne ustwienia ) i tu jest OK)
Inne dzwieki renderuja sie bez klopotu, mam tu na mysli dzwięk oryginalny z kamer. Dźwięki te sa na roznych sciezkach.
Czasem mam tez problem nawet z ich odsluchaniem z timeline w projekcie mimo tego ze sciezki nie sa wyciszone.

Troche mnie to wkurza bo projekt mam prawie ukonczony i lada dzien bede zabieral sie za renderowanie. Obecnie sam projekt jest ustawiony na
Full HD bo jak wspomnialem taki mam material źródłowy

Ustawienia Audio samego Vegasa pozostały domyślne.

Co moze byc przyczyna.
Prosze o pomoc i porzepraszam za chaotyczność posta :)

Dzieki
Sebastian

screen shot timeline w zalaczniku

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Standardowo zapytam: która wersja Vegasa pro 12 (który build? najnowszy?) Jeśli nie, to zaktualizuj.

Osobiście, jakbym miał problem z tymi MP3, to pierwsze, co bym zrobił, to przekonwertował do jakiegoś normalnego (nieskompresowanego) formatu - WAVE lub w.64
Niektóre mp3 mają mnóstwo błędów w sobie, źle zapisaną długość w indexach itd. przez co później są problemy.

Ps. Dlaczego masz wszystkie tracki ustawione jako "solo"?
Odpowiedz
Dokładnie, mp3 ssie, to gówno, które bardzo często jest źródłem problemów i nie tylko w Vegasie. Zrób jak mówi Mateusz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ok, jak tylko wrócę do domu to spróbuję, myślałem w sumie o tym ale nie wiem czemu tego nie zrobiłem w pierwszej kolejności.

A tak na marginesie, czym najlepiej konwertować pliki z mp3 do wav.
Czy ma to jakieś większe znaczenie. Do tej pory używałem Winampa czy będzie OK. Dla mnie .wav to .wav chyba nie ma różnicy w jakości konwersji, chyba że się mylę i inne programy robią to lepiej.
Odpowiedz
:) nawet się do tego nie przyznaj, bo multikonto jest karalne ;) skasuj więc jedno, zanim dostaniesz banana... :)

Jeśli chodzi o WAVE, to tak, nie ma znaczenia, czym jest zrobione, byle by nie było skompresowane (istnieje coś takiego, jak skompresowany wave.... ale o tym później ;)
Co do dekodowania mp3 - to tutaj może być problem, bo różne programy mogą różnie rozkodować mp3.
Co do WINAMPa, to myślę, że nie najgorsze wyjście. Sam pewnie też bym tego użył...
Najważniejsze, żeby poprawnie odtwarzał MP3 - to już będzie połowa sukcesu,. Później export do WAVE - i import tego WAVE'a w Vegasie...

Ps. Żeby się nie rypać w ponowne ustawianie i przycinanie tego utworu, możesz użyć funkcji replace - w Project Media. :)
Odpowiedz
Hej,

Tak jak pisaliście, po przekonwertowaniu mp3 do wav wszystko się renderuje jak należy, dzięki za poradę.

W skrócie podsumuję:
Problem: Nie renderują się niektóre dźwięki *.mp3 przy renderowaniu do formatów DVD w Sony Vegas 12 Pro.

Rozwiązanie: Przekonwertowanie dźwięków z formatu mp3 na format wav. Ja użyłem programu Winamp i skorzystałem z wbudowanej wtyczki/pluginu Nullsoft Disk Writer plug-in w opcjach Wyjścia programu. (załącznik)

pozdrawiam

kseba

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz