Najlepsze ustawienia programów SV + Archikad
Witam
Jestem tu nowy i od niedawna używam SV-9 + Architekt 4.5.
Przeczytałem tu na forum wiele wypowiedzi ale trudno znaleść proste i precyzyjne rozwiazania dotyczące ustawień programu dla uzyskania najlepszego rezultatu.
Proszę o pomoc w ustawieniu koncowym parametrów programów aby wyrenderować i zapisać film, a następnie nagrać go na płycie DVD.Nadmieniam że film nagrałem kamerą Canon HSF10 w rozdzielczościach (1440x1080)

Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomocne materiały.
Odpowiedz
Chcesz to zapisać do formatu DVD, czy chcesz mieć rozdzielczość 1440x1080 i odtwarzać to na komputerze?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
chcę zapisać na płycie DVD
Odpowiedz
Ale chcesz to zapisać w formacie DVD i odtwarzać sobie za pomocą odtwarzacza DVD podłączonego do TV, czy chcesz zapisać w tym 1440x1080? Bo jak chcesz nagrać w formacie DVD, to przy wyborze renderingu wybierasz format MPEG-2, a templates DVD-PAL. A potem nagrywasz sobie przez Architekta :)
Odpowiedz
Chcę odtwarzać za pomocą odtwarzacza DVD i oglądać w TV w możliwie najlepszych jakościach. Jak możesz udziel wszystkich Ci znanych informacji ustawień krok po kroku, aż do wypalenia płyty DVD.
Odpowiedz
Niedawno dla znajomego jakiś zlepek scen nagrywałem w DVD. To zrobiłem to tak:
1. Renderujesz do formatu MPEG-2, DVD-PAL (aspect ratio na 4:3)
2. Wypalasz w architekcie jako DVD-PAL.

PAL dlatego, iż rozdzielczość 1440x1080 to format PAL (1,33) :)
Odpowiedz
dlaczego nie format 16:9 lepiej będzie mi pasował do TV
Odpowiedz
No to spróbuj zapisać do 16:9 i zobacz co Ci na TV lepiej wyglądaj, skąd ja mam to wiedzieć.
Odpowiedz
Szkoda że nie mozesz w szczególach wypisać
Odpowiedz
Nie mam architekta teraz na kompie to nie mam jak nawet. Ale przecież w oprogramowaniu Sony większość rzeczy jest intuicyjna, powinieneś sam dać radę. Zbyt skomplikowane to nie jest.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości