Spowolnienie filmu z płynnością między klatkami
Mam uprzedzenie do wszelkich moderatorów więc na początku już chciałem zaznaczyć że to nie jest temat pt. "jak spowolnić film".
Zanim przeniesiesz do śmietnika po przeczytaniu tytułu, przeczytaj treść tematu.

Witam, kiedyś bawiłem się w nagrywanie błyskawic zwykłym aparatem cyfrowym i spowalnianie danej akcji w vegasie, od tamtego czasu minęło już trochę miesięcy a że nadchodzi lato chciałbym kontynuować te fajne hobby. Swój film jakoś dziwnie spowolniłem że sam nie wiem jak, ilekroć bym teraz nie spowalniał nigdy nie uzyskuje takiego efekty jak kiedyś a chodzi tutaj o płynność a raczej płynność przechodzenia pomiędzy klatkami. Pamiętam że te spowalnianie filmu miało coś wspólnego z opcją pod PPM "Proporties" i coś tam zmieniałem co można zauważyć niezgraniem audio z video. Próbowałem dzisiaj tak robić ale nic nie wychodzi, film się spowalnia bez problemu ale nie ma płynności. Potrzebuje teraz uzyskać taki sam efekt, nie używałem żadnych pluginów i innych wspomagaczy. Co mogę zrobić by znowu uzyskać taki sam efekt? Niżej daje linka do wspomnianego filmu:
Nagrywane w 25fps zwykłą cyfrówką.
Odpowiedz
PPM na evencie-> switches-> disable resample. Powinno pomóc ;) Generalnie chyba zawsze kiedy bawisz się z prędkością filmu lub klatkarz nie zgadza się z ustawieniami projektu warto zaznaczyć tą opcję.
Odpowiedz
zaznaczałem to ale nic nie daje...
Odpowiedz
Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy text na forum ;)

... szukam chyba podobnego efektu o który pyta kolega wyżej, mianowicie chodzi mi o efekt "poklatkowego" slajdu pliku video - nic nie mogę znaleźć na ten temat, wpisując w YT "video slide effect" wyrzuca mi pełno tutoriali jak się robi przejścia między zdjęciami itp. ... gdy zobaczyłem plik z piorunami który wstawiłeś to doszedłem do wniosku że szukamy tego samego ... jest to efekt jakby brakowało "klatek" w filmie ale bez straty płynności - dołączam się do prośby o pomoc - HOW ? ;)

pozdrawiam.
Odpowiedz
klikasz prawym przyciskiem myszy na klipie (evencie) -> properties -> i na dole "Undersample rate.
Jeśli zmniejszysz wartość, to Vegas będzie "upuszczał" co którąś klatkę (wg. ułamka - dla 0,5 - będzie wyświetlał "co drugą", czyli dla materiału 30fps -> 15klatek)... itd.
Jeśli chcesz mniejszą wartość... to analogicznie (ułatwieniem jest opis, pokazujący jaka będzie ilość klatek po upuszczeniu pozostałych).

W ten sposób dostajemy ładny efekt poklatkowego filmu.
Odpowiedz
wykonując to co mówisz uzyskuje efekt całkiem odwrotny od zamierzanego, po prostu usuwam klatki z filmu i z 25 klatek robi się 15, 10, 5 czy jak tam ustawię...
chyba że mam najpierw zwolnić film, a potem tą opcję? nie mam pojęcia jak to zrobić ehh
Odpowiedz
A nie tak chciałeś?
(04-24-2013, 0:04)je2bisty napisał(a):  ...chodzi mi o efekt "poklatkowego" slajdu pliku video...

Poklatkowe, czyli co według Ciebie? Bo może co innego rozumiemy pod pojęciem "poklatkowe"...
Napisałeś jeszcze:
(04-24-2013, 0:04)je2bisty napisał(a):  ...efekt jakby brakowało "klatek" w filmie ale bez straty płynności...
To się wyklucza. Albo ma brakować klatek, i nie będzie płynne, albo będą wszystkie klatki - i będzie płynne.
Odpowiedz
dlatego dałem film w 1 poście żeby było wiadomo o co chodzi ;P
Odpowiedz
Ok. Wybacz. Ktoś się podpiął pod Twój temat, i tej drugiej osobie odpisywałem...

W Twoim przypadku, to chyba chodzi o Motion Blur...
Odpowiedz
dzięki mateuszszar za TIP'a ;) o to mi chodziło.
Odpowiedz