Obiektyw
Witam, dzisiaj na "dzień przedsiębiorczości" poszedłem do TVP. Dowiedziałem się od operatora kamery, że nie nagrywa w HD a w SD a dobrą jakość nagrania zawdzięcza m.in. dobremu obiektywowi.
Więc doszedłem do wniosku, że powinienem zainwestować w obiektyw do swojego kanału. I teraz pytanie jaki to powinien być obiektyw. Proszę o jakieś źródła do informacji na ten temat oraz ewentualne propozycje odpowiednich obiektywów. Myślę, że obiektyw zależy od ujęć jakie nagrywam więc podam link do jednego z moich filmów
Mam kamerę JVC GZ-GX1 (ogniskowa 29,5 mm)
Odpowiedz
A do czego ten obiektyw przyczepisz? Może najpierw zajrzyj do instrukcji kamery, żeby dowiedzieć się jakie możliwości ma twoja kamera.
Odpowiedz
Jest miejsce do wkręcenia obiektywu. Tutaj są wszystkie informacje dotyczące kamery http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-GX1BEU&catid=100047 Gość powiedział mi, że obiektyw zapewnia dobrą plastyczność obrazu, więc myślę, że obiektyw to ważna sprawa. Jestem amatorem, więc proszę o tłumaczenie jak dla całkowitego laika :-)
Dziękuję
Odpowiedz
W tej kamerze obiektyw jest zamontowany na stałe, a gwint służy do mocowania akcesoriów typu filtr polaryzacyjny albo konwerter szerokokątny.
Odpowiedz
Co za czasy... Młodzi filmowcy już nawet nie kumają podstaw techniki... Z drugiej strony przed chwilą obejrzałem "Bitwę pod Wiedniem"... Bo ja wiem, czy filmik kolegi jest gorszy w jakimkolwiek miejscu?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat:
Kogoś mi z tych filmów przypominasz :]
Odpowiedz
Ludziska co się czepiacie. Za 15 lat Bitwa pod Wiedniem będzie wzorem do naśladowania. Zmieniają się preferencje odbiorców. Martwi mnie jednak podstawowy i elementarny brak wiedzy i podstaw we wszystkich dziedzinach. Już się boje jak za kilka lat wystarczające będzie wygoglowanie tematu np. o chirurgii by dostać dyplom lekarza i otworzyć własną praktykę ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości