Napisy początkowe jak z filmu "Głębia"
chodzi mi o takie napisy:

Chodzi o to że przez napisy przenika tło,kamera jakby przelatuje przez nie i zaczyna się film.

Proszę o pomoc,bo potrzebuję takiego efektu do swojego filmu dokumentalnego,żeby super wyglądło.
Odpowiedz
Track Motion + keyframes.
Odpowiedz
A dokładniej?

dobra a jak zrobić to,że przez napisy przenika i zaczyna się film?
???
Odpowiedz
? ?

wersja pod Vegas Pro 11.

Dalej podklejasz film, tylko musisz ustawić taki kolor czcionki, jak się film zaczyna.
Ewentualnie (a właściwie - LEPIEJ) można to zrobić maskując film tym napisem. Ale jeśli nie wiesz jak TO zrobić, to nie będę zawracał sobie głowy ;) - bo pewnie to Ja musiałby Ci tłumaczyć...

Załączone pliki
.veg   MotionTrack 3D text.veg (Rozmiar: 13.38 KB / Pobrań: 36)
Odpowiedz
Hej. Jestem początkująca w Vegasie, więc możliwe, że robiłam coś na około, ale mi wyszło :)

1. Otwierasz dwa video tracki
2. Na pierwszy dajesz napis
3. Wchodzisz w Video Media Generators na tym napisie i zmieniasz kolor tekstu na przezroczysty
4. Rozwijasz "Advansed" i zmieniasz kolor tła na czarny.

5. Na drugi video track wrzucasz film i przesuwasz go w prawo.
6. Robisz screenshota samego początku filmu i wklejasz go na tym samym video tracku przed filmem. Teraz masz czarne tło i przez napis widać film, a raczej nasz screenshot.

8. Teraz proponuję skorzystać z tego

http://sonyvegas.info/Temat-Efekty-z-wyk...-keyframes

i pobawić się Sizem. Stworzyć jeden keyframe, w którym Size będzie największy i rozciągnąć go w czasie, tak, żeby napis powiększał się w takim tempie w jakim chcesz.
9. Otworzyć animacje do "Location", utworzyć keyframe pod poprzednim i wpisując wartości w okienko obok "Locations" pobawić się w przesuwanie obrazu w pionie i poziomie, żeby nie było tak, że literki Ci się powiększą, a Twój ekran trafi między nimi na czarne tło, a nie na środek literki.

Trochę jest z tym zabawy, bo czcionkę na początku też trzeba wybrać w miarę sporą, bo Size ma określony zakres i jak będzie za mała czcionka, to Ci może skali nie starczyć. Znaczy pewnie można się z tym uporać, ale ja nie umiem.

Ok, załóżmy, że napis Ci się ładnie powiększa, do takich rozmiarów, żeby któraś litera zajęła cały obraz.

10. Zauważyłam, że czasem w pewnym momencie, kiedy znikają pozostałe litery, jest takie wrażenie, że obraz zaczyna się przybliżać wolniej, a tego pewnie nie chcesz, więc proponuję w tym miejscu podzielić go na dwa (S), przesunąć ten po prawo (teoretycznie wolniejszy) i z Crtl rozciągnąć tą lewą część, żeby wolniej szła (ewentualnie odwrotnie, można przyspieszyć tę wolniejszą część). Potem je złączyć i nie powinno być tego efektu zwalniania.

11. Screenshot rozciągasz do tej samej długości co napis. I doklejasz do niego film.

U mnie szło wszystko ładnie. Mam nadzieję, że jakoś pomogłam i nie zamotałam tego za bardzo :)
Niestety takiego efektu jak tu, że napis z ciemnego niebieskiego robi się stopniowo jasny jeszcze nie umiem, ale zaraz będę kombinować xd
Odpowiedz
(04-16-2013, 18:26)Fiilli napisał(a):  Niestety takiego efektu jak tu, że napis z ciemnego niebieskiego robi się stopniowo jasny jeszcze nie umiem...

Maskowanie kolorem.
Robisz np. przezroczysty napis z czarnym tłem.
A pod spodem - kadr, którym zaczyna się film.
Ot cała filozofia.

Jeszcze dla poprawienia wrażenia - dla tego zamrożonego kadru z początku film też robisz keyframe z powiększaniem (tyle, że maksymalne powiększenie musi dał pełny ekran - tak, jak oryginalny film, który później ma pójść, natomiast wcześniej kayframe z pomniejszeniem).
Tyle ;)
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki może być powód tego, że funkcja "Shadow" jest nieaktywna? Tzn nieaktywna jest na tym zbliżającym się napisie w intro, jak dodaję inny napis gdzieś dalej, to wszystko działa.

I jakiej opcji użyć, żeby napis był tak jakby oświetlony od spodu, tak jak na tym filmie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości