Kilka pytań co do efektów
Hej. Od niedawna mam Vegas 12, uczę się go głównie sama i z trutoriali zamieszczonych na YT. Problem jest tego typu, iż wiele z nich dotyczy starszych wersji programu i chociaż za nimi podążam, efekty mi nie działają.

1. Animowanie z Media Generators. Na wszystkich trutorialach pokazują, które suwaki przesunąć oraz, że trzeba przesunąć wskaźnik na osi czasu na koniec. Tylko, że oni mają jeden przycisk "Animate" i tam ten wskaźnik przesuwają, ja mam oddzielne przyciski i osie do każdej opcji. Kombinowałam już na różne sposoby, ale nadal mi to nie działa. A chodzi mi np o taki efekt:

Chyba, że ktoś zna fajniejszy sposób na zrobienie śniegu. Ale nawet jeśli nadal prosiłabym o pomoc z tymi animacjami.

2. Jeżeli zwalniam lub przyspieszam film, rozciągając go, lub skracając z Ctrl, to czy jest opcja automatycznego powrotu do normalnej prędkości, czy muszę się ręcznie bawić z ustawianiem odpowiedniej długości filmu?

Dzięki za pomoc :)
Odpowiedz
Dlatego zamiast oglądać wątpliwe tutoriale (cholera wie kto to zrobił a w wielu jest mnóstwo błędów)... lepiej odpalić w programie "Interactive tutorial" i przelecieć wszystkie lekcje...
Program poprowadzi Cię "za rączkę" pokazując dokładnie, co gdzie i jak...

W nowszych vegasach nie ma przycisku "animate", tylko należy kliknąć symbol zegarka, aby uruchomić oś czasu dla efektu/generatora - na której tworzymy później klatki kluczowe ("keyframes").
Odpowiedz
Dzięki, nie wiedziałam o tych tutorialach :)
Odpowiedz
Jak to?
Przecież uruchamia się zaraz przy pierwszym otwarciu programu? ;)
Odpowiedz
Jeszcze jedno: gdzie w tym pięknym programie jest opcja zmiany języka?

(04-15-2013, 22:23)mateuszszar napisał(a):  Jak to?
Przecież uruchamia się zaraz przy pierwszym otwarciu programu? ;)

Znając mnie kliknęłam wyłącz :)
Odpowiedz
Nie ma. A na jaki byś chciał zmienić? I jaką konkretnie wersję, pro czy studio.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-16-2013, 11:04)efix napisał(a):  Nie ma. A na jaki byś chciał zmienić? I jaką konkretnie wersję, pro czy studio.

Mam Pro. Znalazłam na forum jak zmienić język. Że trzeba wejść w regedit itd. Potrzebuję jednak kodu. Myślałam o Polskim, jeśli jest Polska wersja. Obecnie mam po angielsku, nie przeszkadza mi to szczególnie, ale w rodzimym języku zawsze wygodniej. No i np tak, jak mi wyżej polecono, włączyłam samouczka, nadal jednak nie mam pojęcia do czego służy Alt przy rozciąganiu/skracaniu klipu, lub jednocześnie Ctrl + Alt, bo nie bardzo rozumiem co jest napisane.

Ok, już wiem, że Polskiej nie ma. Jeśli jednak ktoś mógłby mi wytłumaczyć co z tym altem i Alt+Ctrl, byłabym wdzięczna :)
Odpowiedz

A przy "rozciąganiu"... w sensie - chwytając za krawędź eventu?
- alt + mysz - rozwijanie, tyle że drugiej strony eventu...
- alt+ctrl + mysz - to raczej na łączeniu eventów - zmiana miejsca łączenia, bez przesuwania eventów na timeline.
Odpowiedz
Dziękuję :)
Odpowiedz