Reklama szkoły
Zapraszam do obejrzenia reklamy szkoły wykonanej w duzej mierze przezemnie, scenariusz należał do szkoły i jest to jeden z siedmiu filmow tego typu wykonanych w ciagu 3-4 tyg, wiec byla spora presja czasu, mimo wszystko wydaje mi się ze wyszlo przyzwoicie ;)

Odpowiedz
0'19 - napis moim zdaniem mało pasuje do sytuacji, a konkretnie ten obrót... lepiej by wyszło, jakbyś zakluczował napis do kostki brukowej. Nawet ręcznie by się dało, bez żadnych trackingów itd..
0'25 - scena z godłem szkoły i nazwą... Nie rozumiem kompozycji kadru... Zaczynasz jazdę z już obciętą lewą tabliczką, a kończysz, jak w kadrze pojawia się lampa? (pomijam ten czarny śmieć, który jest pod tabliczką z nazwą, a który można było wymaskować...
0'34 - widać, że ujęcie na automacie... ekspozycja się zmienia (automatyczne przyciemnienie pierwszego planu, ponieważ coraz większą część kadru zaczyna zajmować światło z okna). Lepiej by wyszło, jakbyś ustawił ekspozycję ręcznie mimo przepaleń z za okna, które tutaj jest nieistotne...
0'36 - slider się skończył? :) Trzeba było przyciąć w tym momencie.
0'45 - głos dziewczyny 100% w lewym kanale! Dlaczego nie wypanoramowałeś (wycentrowałeś)? Przecież wystarczy kliknąć lewym przyciskiem na tarcku audio i wybrać: Channels ->"left only"

dalej... ciężko powiedzieć... inicjatywa dobra, ale wiele ujęć nieprzemyślanych...
Odpowiedz
Film to nie tylko obraz, ale także i dźwięk. Wiem, że to pewnie "pierwsze koty za płoty" ale czym skorupka za młodu.... Zwracaj uwagę na całość swojego projektu a nie tylko jak poprzycinać i skleić kawałki w całość. Uwagi już napisał Mateusz. Ja dodam, że na początku dźwięk zupełnie przesunięty w fazie o 180, aż łeb urywa. Za krzywe panoramy w wypowiedziach u mnie duży minus. Wcale to nie wyszło przyzwoicie. Zanim się coś wypuści w Świat, sprawdzać na różnych sprzętach jak się ogląda i słucha a nie render i od razu na YT.

Bartek.
Odpowiedz
Z błędów, to co w wielu "pierwszych produkcjach", czyli napisy. Żeby były ładne nie trzeba robić "genialnych" wejść i efektów, wystarcza prosta, schludna i czytelna czcionka i dobry dobór jej koloru. Start bardzo chaotyczny, za dużo dźwięku na raz (Bartek, co miałeś na myśli mówiąc "przesunięcie w fazie o 180"?). Ujęcia można dopracować, kontrolę ekspozycji, o tym już napisał Matusz. Np ujęcie z 0:42 - wydaje się, że głównym tematem są uczniowie i ich emocje, a jednak w większości kadru widzę... podłogę, ściany i sufit. Przycinaj wypowiedź dziewczyny przed tym jak spojrzy się gdzieś w prawo, nie zaraz po. 1:31 - zupełnie nie zrozumiałem co koleś powiedział. Powtarzaj ujęcia lub wstawiaj napisy (wiem, trochę to chamskie :)). Wypowiedzi tylko na lewym kanale. 2:07 - skąd tu tyle duchów? (zapoznaj się z funkcją "Disable Resample"). 4:00 - po co ten koleś to robi? Żeby pokazać, że działa :D? 4:18 - nie wiem kto mu trzyma ten mikrofon, ale wygląda to dość dziwnie. Powiem tak, miałeś dość ciekawy temat z potencjałem, ale mogłeś przygotować się trochę lepiej. Mnie w oczy najbardziej rażą ujęcia, zwłaszcza kadrowanie.
Odpowiedz
(Bartek, co miałeś na myśli mówiąc "przesunięcie w fazie o 180"?).

Chodzi mi o dźwięk na intrze, na tych konikach. No cóż, ja to słyszę od razu. Spróbuj może posłuchać tego na słuchawkach, porównaj potem wrażenia odsłuchowe z innym nagraniem stereo ale takim co wiadomo, że jest zawodowo dobrze zrobione (np. jakaś dobra muza z CD). Sygnał stero to kanał prawy i lewy. (Mój opis tutaj jest bardzo obrazowy tylko) Kanały są między sobą troszkę przesunięte. Zakres tego przesunięcia jest określany jako faza sygnału. Jest pewien dopuszczalny zakres, którego powinniśmy pilnować. Przekroczenie pewnych granic może powodować, że dźwięk a raczej "obraz" stereo będzie nie naturalny. Polecam jakieś tutoriale na ten temat jeśli cię to interesuje. Takie niepożądane rzeczy można słyszeć albo posługiwać się przyrządami, które to pokazują np. goniometr.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości