Zwalnianie lub przyśpieszanie
Witam,
jestem bardzo początkujący jeżeli chodzi o Sony Vegas Pro 12 (taką posiadam wersję).
W jaki sposób można zwolnić lub przyśpieszyć materiał video. Wiem, że przytrzymując klawisz Ctrl można złapać za "klatkę filmu" i w ten sposób przyśpieszać i zwalniać. Mi chodzi jednak o bardziej dokładny i precyzyjny sposób. Tak, żeby dany fragment np. zwolnić dokładnie 10 razy (materiał nagrany w 240fps). Czy jest jakaś funkcja gdzie się wpisuje ile razy ma zwolnić lub przyśpieszyć?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Tak. Jest. W właściwościach eventu (klipu).
Odpowiedz
Dzięki,
playback rate mogę ustawić minimalnie na wartość 0.250 co daje 4 krotne zwolnienie. Nie mogę uzyskać 0.1 czyli 10 krotnego zwolnienia? Dlaczego?
Odpowiedz
Ja bym wyexportował te rapidowe filmy do sekwencji klatek (ustawiając uprzednio projekt pod te pliki), i zassał klatki w nowym projekcie z normalnymi parametrami (25klatek na sekundę).

W ten sposób będziesz miał dokładnie takie zwolnienie, aby klatka materiału filmowego pokryła się z klatką projektu - czyli optymalna jakość. Bez przeliczania, bez utraty na jakości.

Zawsze można też użyć krzywej "velocity". Tam możesz zwalniać aż do 0% - zatrzymanie, lub nawet wartości ujemnych - cofanie filmu. A co najważniejsze - można to robić płynnie, ustawiając odpowiednio tę krzywą.

W sumie nawet chyba będzie tak łatwiej... czyli olej sekwencję klatek, odpal krzywą velocity, ustaw na 10% i będzie git.
Możesz później skopiować ustawienia jednego klipu - do pozostałych (żeby się nie rypać z każdym klipem).
Odpowiedz
(04-12-2013, 15:59)mateuszszar napisał(a):  W sumie nawet chyba będzie tak łatwiej... czyli olej sekwencję klatek, odpal krzywą velocity, ustaw na 10% i będzie git.
Możesz później skopiować ustawienia jednego klipu - do pozostałych (żeby się nie rypać z każdym klipem).

Dzięki, za próbę pomocy tylko jest mały problem nie wiem jak to zrobić. Możesz podać mi jakieś linki do tutoriali itp. abym mógł to obczaić. Naprawdę jestem zielony jeżeli chodzi o ten program.

Pozdrawiam
Odpowiedz
ok jestem debil :) już wiem co i jak z krzywą velocity, dzięki za radę.
Tutaj rodzi mi się inne pytanie. Stosuję krzywą velocity do zwolnienia np. 50% klipu. Dodaję krzywą do klipu, ustawiam "slow fade" ustawiam krzywą na 50%. Wszystko ładnie pięknie ale klip się nie wydłuża. Tutaj pytanie wiem, że ręcznie mogę rozciągnąć klip ale jak chcę być bardzo dokładny i wydłużyć go o 100%. W jaki sposób mogę tak dokładnie wydłużać lub skracać klipy?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Musisz ręcznie rozwinąć. A dla orientacji mogą też pomóc markery (otwierasz klip w trimerze i dodajesz w jakimś miejscu marker - zapisujesz i już masz punkt odniesienia który się będzie przemieszczał wraz z spowolnieniami itd).

Wytłumaczył bym dokładniej ale w trasie jestem...
Odpowiedz
(04-17-2013, 15:55)mateuszszar napisał(a):  Musisz ręcznie rozwinąć. A dla orientacji mogą też pomóc markery (otwierasz klip w trimerze i dodajesz w jakimś miejscu marker - zapisujesz i już masz punkt odniesienia który się będzie przemieszczał wraz z spowolnieniami itd).

Wytłumaczył bym dokładniej ale w trasie jestem...
Dzięki, popróbuję i zobaczę czy to ogarnę:P

ok, chyba rozgryzłem sprawę. Już kumam co i jak (kumam do następnego problemu zapewne ;) )
Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Odpowiedz