Piksele w czasie ruchu
Hej

Podczas podglądu surowego filmu (używam VLC media player) , obraz jest czysty i płynny.

Kiedy wrzucam go do Vegasie w niektórych momentach występuje pikselizacja, szczególnie podczas szybkiego ruchu.

Myślałam, że to błąd podglądu w Vegasie jednak gdy go zrenderowałam, na gotowym pliku występuje identyczny błąd. Zawsze w tych samych miejscach.

Czy może mieć znaczenie że najpierw przekonwertorowałam pliki z .MOV na .MP4 ? Nie miałam innego wyjścia, mój komp by tego nie wytrzymał.

Z góry dziękuję za pomoc

PS: Kombinowałam już z wszystkimi opcjami przeplotu, frame rate takie same w pliku wyjściowym i projekcie. Nawet na nowo przekonwerterowałam plik.
I nic zawsze wyskakują piksele w tych samych miejscach :C
Odpowiedz
Heh, mam podobny problem i też sobie nie mogę z nim poradzić :( Z tym, że wejściowe pliki to avi (odtwarzacz to media player classic - Home Cinema), wyjściowe mają być mp4, ale to nie robi różnicy jakie będą wyjściowe. W samym Vegasie się psują i renderuje i pokazuje w podglądzie takie pikselozy niezależnie od formatu wyjsciowego, ustawień projektu itd. , tylko u mnie jest gorzej, bo mocniej. Testowa wersja Adobe Premiere nie robi pixelozy :/, więc to nie wina plików wejściowych, a coś z Vegasem.
Odpowiedz
Urok przekodowywania. Rogolka - tak, ma znaczenie. Przekoduj do czegoś edycyjnego, np. do Lagarith.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(10-18-2013, 22:38)efix napisał(a):  Urok przekodowywania. Rogolka - tak, ma znaczenie. Przekoduj do czegoś edycyjnego, np. do Lagarith.

zastanawiam się dlaczego tak jest z vegasem a nie mają z tym problemu inne programy takie jak adobe after efects czy premier tym bardziej że nawet w tych programach nie trzeba grzebać w ustawieniach i wszystko jest git, zastanawiające nie prawda?
Odpowiedz
W sensie, że ten sam plik wciągniedy do Adobe Premiere nie pokazuje tego artefaktu, błędu?
Odpowiedz
(10-19-2013, 0:21)marcinb9987 napisał(a):  zastanawiam się dlaczego tak jest z vegasem a nie mają z tym problemu inne programy takie jak adobe after efects czy premier tym bardziej że nawet w tych programach nie trzeba grzebać w ustawieniach i wszystko jest git, zastanawiające nie prawda?

A zastanawiałeś się dlaczego Adobe Premiere kosztuje 2x tyle niż Vegas Pro Suite, czyli program do montażu (Vegas), do efektów (HitFilm) oraz masteringu DVD (Architect)?
Po prostu Adobe stać na to, by opracowywać własne kodery i encodery tak, by czytał każde gówno, które się tam wrzuci i pzy okazji naprawiał błędy encoderów w których został zakodowane materiały wejściowe. Vegas został zrobiony pod kątem typowych formatów nazwijmy to telewizyjnych i z tym raczej nie ma problemów. Że nie nadążył za rynkiem
to inna historia.
Jak napisała rogolka, przekodowała sobie materiał, bo by Vegas nie uciągnął. OK, czym przekodowała, czy plik wynikowy jest poprawny? Bo dla mnie nie. Playery takie rzeczy czytają, programy edycyjne zanim cokolwiek zaczną robić, muszą takie coś w locie non stop przerabiać, przecież te klatki zasadniczo fizycznie nie istnieją w takiej formie, jak je widzimy. Ta treść jest tworzona w locie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz