Zły pasek
Zgłąszam, że ten pasek jest za wąski. W TRIMMERZE.

[Obrazek: eVaNbCQ.png]

Chodzi mi o ten pasek gdzie widać zaznaczony region. Jak puścimy sobie klip to możemy go "przeklikać", zmienić miejsce jego położenia tylko klikajac w to miejsce. Nie wyżej, nie niżej - bo nie zadziała. Tylko tam. A sam pasek jest zbyt mały.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ja mam skróty klawiaturowe:
i - TrackView.Select.MarkIn
o - TrackView.Select.MarkOut

Więc mam pod ręką (J, K, L - działają jak JOG, a więc pod ręką masz zaznaczanie)...
Ale pewnie napiszesz, że "nie używasz tej opcji, bo dla Ciebie jest ona do kitu..."
Odpowiedz
Sorry, ale w czym naprawde Ci te skróty pomagają? Puszczasz materiał, odtwarza się, idzie i chcesz przeklikać po nim (ale aby nie stał w miejscu tylko cały czas był odtwarzany). No to sobie nie przeklikasz przyciskami z klawiatury, prawda? A w trimmerze jak zainwestujesz w lupę to sobie wtedy dopiero trafisz.
Odpowiedz
W tym mi to pomaga, że Vegasa nie używam do "puszczania sobie", tylko do montażu, więc ciągłe odtwarzanie/zatrzymywanie, powtarzanie sceny, przejścia, przewijanie w przód/tył.... itd. Zresztą powinieneś wiedzieć...

A tym bardziej w multicam, gdzie oglądasz -> montujesz (wybierasz kamerę), robisz przejście (zmiana kamery) - sprawdzasz, czy przejście siedzi dobrze, idziesz dalej... więc przyspieszony podgląd, cofanie, ponowny play itd...

Ja bym chyba nie potrafił inaczej, jak jedna ręka na klawiaturze, druga na myszy (lub dwie na klawiaturze - w multicamie).

Ale każdy ma prawo robić - jak chce...
Mnie tak po prostu szybciej i łatwiej.

Jakbyś zobaczył w akcji, to byś zobaczył :)

Tak samo, jak przydaje mi się "sprzęgło" w rolce myszki... i te skróty na myszce...
Ale też trzeba się przyzwyczaić do tego.
Odpowiedz
No dobrze, ale można tak zrobić chyba na timeline wygodniej. Albo inaczej, pole do kliknięcia które przenosi do danego fragmentu mamy u dołu lub u góry ZNACZNIE WIĘKSZE. A to pole w TRIMMERZE jest mikroskopijne. A to jedynie miejsce po kliknięciu w które przenosi nam kursor odtwarzania. Jest za małe po prostu. Nie montuję w multicamie.
Odpowiedz
To ustaw dwa albo trzy monitory i przenieś część okien na drugi monitor po prostu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-10-2013, 8:18)efix napisał(a):  To ustaw dwa albo trzy monitory i przenieś część okien na drugi monitor po prostu.

Nie. Nie, bo zarezerwuję ten 3-ci, dodatkowy monitor na zupełnie inne opcje, chociaż.... No kurde, pokombinowałbym bardzo ciekawe ustawienia ale jeszcze 3-ch nie mam podpiętych. Sprawdzę jak podepnę. Choć z tej opcji przewijania korzystam tylko w przypadku montowania skrótów meczowych, których sam nie nagrywałem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości