MÓJ Mate penting
taka mała próba
Odpowiedz
Dobrze, że nie mate petting :) :) :)

No dobra stary, a teraz zdradź w którym miejscu tego filmu można zobaczyć matte painting, bo albo jestem ślepy, albo nasze "rozumienia" matte paintingu drastycznie się różnią.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A gdzie się to w Sony Vegas uruchamia? ;) Rozumiem, że to ma coś wspólnego z SV.
Odpowiedz
Akurat to co na tym filmiku można by spokojnie w Vegasie zrobić. Może maskowanie nie byłoby tak wygodne, ale dałoby radę.

Odpowiedz
(04-09-2013, 22:17)efix napisał(a):  Dobrze, że nie mate petting :) :) :)

No dobra stary, a teraz zdradź w którym miejscu tego filmu można zobaczyć matte painting, bo albo jestem ślepy, albo nasze "rozumienia" matte paintingu drastycznie się różnią.

nie widzisz to naprawdę jesteś ślepy,cyfrowa kompozycja ,obrazy statyczne połączone z video poczytaj na wikipedi,wiem że ten termin odnosił się do malowania na szkle plenerów, scenerii danej sceny a później optycznie nałożonym na daną scenę ale to było kiedyś dziś jest to matte petting cyfrowy czyli na materiał video dokładane są elementy statyczne bądż odwrotnie
obejrzyj sobie też to
Odpowiedz
No widzisz, Ty czytasz wiki, a ja od lat literaturę fachową w temacie FX i sorry, ale mam ciut inne spojrzenie czym jest matte painting czy obecnie - digital matte painting. Serdecznie zamiast jakiś dupereli z youtuba polecam "D`Artiste Matte Painting" czy "Digital Matte Painting Techniques" czy tutoriale . Kompozycja jest oczywiście istotnym elementem i dziś gros pracy to rzeczywiście copy/paste. Ale cały czas elementem pracy, głównym elementem jest to magiczne słówko "painting".
Nałożenie na siebie paru wycinków i parę "warstw śmieciowych" to jeszcze nie jest matte painting. Oczywiście możesz się z tym nie zgodzić... Tak samo doczepienie spoilerów do autka nie robi z niego od razu wozu sportowego...

Odpowiedz
Nie podoba mi się ten film "evolution of matte painting in Adobe FX". Nie praca autora tematu, tylko ten filmik co potem wrzucił. Mimo iż sam bym chyba lepiej "na dziś" nie zrobił, to mi się nie podoba. Ohydny, sztuczny, rozmemłany.
Odpowiedz
Bunch, dlatego w creditsach piszą o "matte paing artists". Film jest słabiutki, zarówno jako film jak i pod względem dorysówek. Taka szkolna praca na hihgschoolu czy uniwerku, z cyklu zróbmy epicki film o naturze.
Autor skupił się na kompozycji i by mu się poszczególne elementy nie rozjechały przy trackingu (choć coś i tak spieprzył, robi się jakiś dziwny "duch" na drzewach, powielona warstwa). Ale już nie zadbał o to, by scena była oświetlona mniej więcej tak samo, widać to zwłaszcza na moście, nie domalował potrzebnych cieni itd.
Pomijam, że przez 20 tysięcy lat drzewa są identyczne a upadek meteorytu tworzy morze, ale górka jest nietknięta. Ale powiedzmy, że to nie jest elementem analizy. W każdym razie MP to nie jest po prostu powklejanie wycinków obrazu.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości