materiał 3d konwersja z 50i do 25p.......
Witam. Mam na imię Darek.
Mam pytanie. Co prawda było to już kiedyś wałkowane, ale....
Zakupiłem kamerę Sony TD30. Szukam programu do edycji materiału z tej kamery. Bardzo mocno myślę o zakupie SV. Nie mam wielu wymagań. Chciałbym po prostu złożyć poszczególne sceny, pododawać opisy i wypalić film na płycie BD - dodając proste menu. Do tej pory używałem produktów Pinnacle - jednakże obsługa 3d w tym programie to porażka.
W czym tkwi mój problem...? Nie wiem w jaki sposób wyrenderować już złożony film. W SV mam co prawda zakładkę - tworzenie filmów w MVC, ale co z tego jeżeli materiał jest przy okazji konwertowany z 50 i do 25p. Objawia się to niemiłosiernym szarpaniem obrazu. Materiał wyjściowy jest płynny. Dodatkowo renderowany jest sam obraz, opcja zaznaczania dźwięku jest nieaktywna.

Czy jest w SV możliwość wgrania scen z filmu 3d, połączenia ich wedle swojego zamysłu, a następnie bez jakichkolwiek zmian (czyli bez renderowania) wypalenia ich na płycie BD. No i czy istnieje możliwość aby ta płyta miała menu (jakiekolwiek w 2d).

ps. Dobrze by było stworzyć osobny dział o 3d

PZDR
Odpowiedz
Do tworzenia menu jest osobny program - DVD Architect.

Na temat 3D nie pomogę, bo nie używam, nie mam możliwości sprawdzenia... ale prawdopodobnie cała filozofia w odpowiednim ustawieniu renderu.
Odpowiedz
Cytat:Czy jest w SV możliwość wgrania scen z filmu 3d, połączenia ich wedle swojego zamysłu, a następnie bez jakichkolwiek zmian (czyli bez renderowania) wypalenia ich na płycie BD.
Nie. Smart Rendering jest dostępny tylko bodajże w 2-3 formatach w specyficznych warunkach.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Oki. Dzięki. W takim razie, czy moglibyście doradzić mi, w jaki sposób można zrenderować materiał. W projekcie mam ustawione pełne klatki side by side. Zależy mi na tym, żeby materiał był płynny (czyli 50i) i zrenderował się z dźwiękiem. Próbowałem już wiele ustawień, ale zawsze wychodzi mi d...... (a dodam, że film nie jest erotyczny ;)). Pzdr
Odpowiedz
Ale jaki format chcesz uzyskać? Na czym ma być wyświetlane? Ustawienie projektu nie jest aż tak istotne.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-08-2013, 23:16)efix napisał(a):  Ale jaki format chcesz uzyskać? Na czym ma być wyświetlane? Ustawienie projektu nie jest aż tak istotne.
Chciałbym uzyskać format w którym mógłbym zapisać film w full HD 3d z dźwiękiem 5.1. Pewnie najlepiej to zrobić SBS full. Wyjściowy materiał mam w kontenerze MVC. No i zależy mi, żeby ostatecznie materiał był w 50i (płynność). Odtwarzać to będę poprzez odtwarzacz 3d na TV 3d (ewentualnie projektor 3d).
PZDR
Odpowiedz