Sposób na wyginanie grafiki w corel draw
Witam znacie jakiś sposób na wygięcie tego pliku-[img][Obrazek: tamah.png][/img]
W kształt koła?? mam do dyspozycji vegasa 10,corel xdraw5 oraz painta:)
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Szczerze mówiac szybciej i lepiej byś to narysował od zera w corelu... Wylicz ile klatek potrzebujesz na całe koło, zrób jeden segment (jak kawałek tortu) i powiel go n razy obracajac o stały kąt. Na końcu wypluj jako bitmapę. Ale jakoś dziwnie to będzie wyglądać moim zdaniem. Masz jakiś przykład takiego obrazka? Może źle to sobie wyobrażam.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-06-2013, 13:40)efix napisał(a):  Szczerze mówiac szybciej i lepiej byś to narysował od zera w corelu... Wylicz ile klatek potrzebujesz na całe koło, zrób jeden segment (jak kawałek tortu) i powiel go n razy obracajac o stały kąt. Na końcu wypluj jako bitmapę. Ale jakoś dziwnie to będzie wyglądać moim zdaniem. Masz jakiś przykład takiego obrazka? Może źle to sobie wyobrażam.

no z tym powieleniem segmentu to dobry pomysł oszczędzi to dużo roboty.
Przykładu żadnego nie mam ,a taśma zawinięta w koło ma być tylko częścią pewnej grafiki.
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
Kurcze, nie jest specjalnym problemem zrobić coś takie, ale narysowałeś sobie to chociaż? Jak to ma wyglądać, kadry w poziomie, czy w pionie jak na taśmie filmowej? Bo to co narysowałeś to kawałek z aparatu (aczkolwiek są systemy filmowe z taśmą w poziomie...). Jak to rozłożysz po kole, to kadry będą rombami, a jak nie będą, to będzie to hmmm takie troszku kanciate...

Odpowiedz
[Obrazek: hr0ydlm.png]
Odpowiedz
Raczej nie o to mu chodziło. Klatki powinny być w poziomie a rowki na obręczy.
Odpowiedz
No tak, ale to perforacja. Ale czy kadr krótszym bokiem czy dłuższym do krawędzi?

Odpowiedz
(04-07-2013, 14:28)nozownik0 napisał(a):  Raczej nie o to mu chodziło. Klatki powinny być w poziomie a rowki na obręczy.

Ale to ja bym zrobił inaczej. Nie hurtowo scalone elementy powielać, tylko każdy jeden z osobna powielić. Pokombinować z tym.

Da się to zrobić w Corelu. A jeśli czarne przerwy są zbyt duże, wystarczy tylko poszerzyć koło, bardziej zwielokrotnić samą klatką i wyjdzie super. Przygotowałem dla Ciebie taki oto rysunek:

[Obrazek: 45c468959046406cb8ec31e.png]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dalej nie wiadomo co autor miał na myśli, bo wygląda to jak nie przymierzając taka tarcza z bajkami 3D dla stereoboxa dla dzieci. No i czy zostajemy przy klatce prostokątnej czy wygiętej oraz czy przy kliszy foto czy taśmie filmowej. Oczywiście można iść dalej i zapytać czy ze ścieżką dźwiękową czy bez :)

Odpowiedz
Dzięki za zaangażowanie w temat:)
Już sobie poradziłem,narysowałem to w corelu.wyszło tak
[img][Obrazek: kooztamy.png][/img]
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości