Stabilizator Movi
[Obrazek: original.gif]

No, to teraz kamizeleczki i dwie osoby do ich obsługi idą w odstawkę.
. I ty możesz robić wyśmienite zdjęcia rodem z hollywood w swoim filmie w słoneczny dzień!

#

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
...oraz w odstawkę idzie kręgosłup...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Z tym to się akurat zgodzę.
Odpowiedz
Myślę, że prędzej to (z naszego punktu widzenia) doprowadzi do sensownych cen "kamizelek" niż do ich odstawienia. Z tego co widzę, jest to żyroskopowy stabilizator a jego cena nie wiem czy jest jeszcze znana, jednakże pewnie nie mniej niż ten RED na pokazanym filmiku. Niemniej jednak fajnie, że powstają takie rzeczy :)
Odpowiedz
Cena jest znana i wg mnie przesadzona: 15 tys. $.
Odpowiedz
Owszem, przesadzona, jednakże nie zdziwię się, jeśli konstrukcja jest już opatentowana i w przeciągu okresu ochronnego nie będzie możliwości znalezienia czegoś takiego taniej, chyba, że ktoś chałupniczą metodą sobie zrobi.
Odpowiedz
Pogrzebać na YT można i ludzie robią swoje domowe stabilizatory tą metodą.
Wpiszcie sobie: "brushless gimbal"
Odpowiedz
Ja już się przestałem ekscytować takimi rzeczami. Ludzie robią stabilizatora, wózki, krany, latające kamery i zadają pytania o różne cuda a filmy robią tak samo dupne jak robili...

Odpowiedz
Pewnie jakieś wyjątki są. Jak np. NaffNaff z naszego forum.
Który robi filmy konkursowe, wygrywa je i z kasy obkupuje się w coraz to nowszy sprzęt.
Odpowiedz
A ilu jest takich?
Przerabiałem to już dziesiątki razy. Kto zaczyna napalony pierwszy większy film, robi obowiązkowo "stedykama" z gazrurki, wózek z rolek od deski, tyczke do mikrofonu z mopa. To, że nie kupił porządnego statywu, dobrych świateł i ma ogólnie do tego dwie lewe ręce, nie jest problemem, bo ma ekstra sprzęcicho i może się pochwalić na forach "testami". Jasne, eksperymenty są ważne, jak ktoś lubi majsterkować czy po prostu kombinować "dla sztuki", czemu nie. Czasem sam próbuję różne rzeczy tylko po to, by spróbować, czy się da. Ale w momencie, jak ktoś przechodzi do etapu "gdybym tylko miał (tu wstawić...) to bym zrobił zajebisty film, to sorry. Ślepa uliczka.
Akurat w tym hobby wbrew pozorom chcieć, to móc.

Odpowiedz