Zabawa w monterke podejscie pierwsze. Prosze o opinie i rady.
Czesc!

Od kilku dni , od kiedy to zorganiowalem sobie PC zdolny ogarnac SVS i filmy z gopro, postanowilem zabrac sie za montaz filmu, ktory bedzie streszczal moj wypad w dolomity.

Mam juz mały trailer, ktory wrzucam nizej, i zwiazane z nim pytania.

1. Czy jest szansa , zeby nalozyc na obraz paski z gory i z dolu, ale na wszystkie klatki jednoczesnie? Do tej pory robilem to manualnie, klikajac kazda klatke osobno i ustawiajac paski. Moge to zrobic hurtowo?
2.To samo, ale odnosnie innej opcji , moge zmienic kontrast i kolory rowniez hurtowo, i jakos je zapisac , zeby na kazdej klatce byly te same ustawienia?
3.Zastanawialem sie teraz, czy nie zrobic tego juz po zrenderowaniu filmu, w gotowym pliku, ale on juz jest gorsze jakosci niz ori, wiec mysle ze to nie ma sensu.
4.Renderuje film do windows media playera, bardzo male obietosci ma ten film potem, jaka opcje sugerujecie zamiennie?

Rozumiem absolutnie, ze jak zaczne czytac forum, to za 40 minut bede mial odpowiedzi na te pytania , ale skoro juz wrzucam film zeby uslyszec ocene, to prosze rowniez o ewentualnie odpowiedzi. Jesli ich nie dostane, to sie nie obraże. Takze prosze o nie hejtowanie.

Uzywam vega 11.0

Oto filmik - od 14 sekundy dopiero, bo zle dogralem klatki - Prosze :

Odpowiedz
1) Tak. Wsadź po prostu jakiś czarny pasek odpowiednio skadrowany na warstwę wyżej. Dwa paski, dolny na jednej warstwie i górny na kolejnej warstwie. Możesz użyć SOLID COLOR z MEDIA GENERATES jako czarny pas. Wyrównaj poprzez Event Pan/Crop

http://img266.imageshack.us/img266/8819/...ee2800.png

2) Tak. Przeciągnij dany efekt na to miejsce:

[Obrazek: yzgT9rK.png]

3) Podałem już rozwiązanie

4) Renderowanie do *.MP4 przez Sony AVC

[Obrazek: V7T5xmS.png]
Odpowiedz
Bunch, kuźwa jak Ty już doradzisz... dobrze, że nie spytał o 4 paski bo byś mu kazał robić każdy na osobnym tracku... Czasem stwierdzam, że powinieneś z Vegasem pracować w kasku. Tak dla bezpieczeństwa.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-06-2013, 13:31)efix napisał(a):  Bunch, kuźwa jak Ty już doradzisz... dobrze, że nie spytał o 4 paski bo byś mu kazał robić każdy na osobnym tracku... Czasem stwierdzam, że powinieneś z Vegasem pracować w kasku. Tak dla bezpieczeństwa.

A co? Nie rozumiem Ciebie. To jedna z metod.
Można to zrobić i inaczej. Na przykład używając czarnego tła wyżej i WYCIĘCIA odpowiedniego elementu maskowaniem.

I czym to się różni? Mój sposób jest i tak lepszy ponieważ jest SZYBSZY i dokładniejszy. A do maskowania trzeba by korekty wprowadzać bo nierówno się rozłoży ręcznie punkty maski.

No, jeszcze by mógł spróbować wykadrować cały timeline do odpowiednich proporcji i potem w ustawieniach projektu wpisać tę samą rozdzielczość. Albo na odwrót.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Oczywiście, że jest wiele sposobów, robić dodatkowe dwa tracki na których umieszczać paski???
Jakie problemy z korekcją maski? I czy Twój sposób jest szybszy? No nie wiem. Szybciej wrzucę na timeline czarny event i zrobię mu maskę niże zrobie dwa tracki u bede wyrównywał paski.
Pomijam, że najszybszą metodą jest po prostu cookie cutter...

Odpowiedz
Cookie cutter nie przytnie Ci chyba idealnie, bo bazuje na zdefiniowanej, niezmienialnej proporcji.
I mój sposób wcale nie jest taki zły.
Odpowiedz
Przytnie przytnie, Bunch, trochę wprawy w używaniu. A inna sprawa, że jest całkowicie, absolutnie bez sensu nakładać kaszetę JAKĄKOLWIEK metodą, zamiast - o ile już ktoś koniecznie chce taki "filmowy" format, to powinien sobie zrobić projekt we właściwych proporcjach i po prostu o ile czuje taką potrzebę - wyrenderować z kaszetami.

Odpowiedz
Ok. Milo ze jakies spiecie w moim temacie wyszlo :P

A sam filmik? W dobra strone ide ? Juz mam duzo wiecej materialu, ale wole zapytac teraz, niz potem kombinowac z wieksza iloscia na raz.

A paski filmowe nie wygladaja fajnie ? Jestem poczatkujacy, i jak to kazdy poczatkujacy jaram sie jakimis pierdolami - typu paski wlasnie.

Dzieki za podpowiedzi
Odpowiedz
Nie, nie wyglądają fajnie. Może jakbyś jakąś fabułe robił i stylizował na kino... Ale tak? Po ch...? Tylko strata obrazu. Paski są efektem UBOCZNYM niedostosowania wyświetlacza (w tym okienka playera) do filmu.
I tak jak mówiłeś - skupiasz się na pierdołach. Montaż, dobre ujęcia, dobre światło i pomysł. A duperele na sam koniec. Na razie Twój film nie nie rozwalił.

Odpowiedz
Wyrenderowanie z kaszetami jest złe. Lepiej wyrenderować już w formacie takim kinowym.
Co ciekawe, gdy taki klip puszczę u siebie w telewizorze to mi go rozciąga do pionu. Dlatego w tym przypadku mogę się zabezpieczyć wyrenderowaną już kaszetą.
Odpowiedz