*** Jestem bucem i używam słowa 'kamerować'*** przysięgi na 2 kamery
Witam.
Od czasu do czasu nagrywam weseliska itp. Nie dawno kupiłem sobie drugą kamerę aby zwiększyć swoje możliwości.Obecnie nagrywam sam lecz chciałbym nagrać w kościele przysięgę przy pomocy drugiej kamerki którą zainstalowałbym na statywie.
Moje pytanko;
W którym miejscu ustawić statyw aby wyszedł najlepszy efekt?
Poniżej przedstawiam screen z numerami.
http://imageshack.us/photo/my-images/844/2kamery.jpg/
Waszym zdaniem przy jakim numerze postawić statyw a przy którym ustawilibyście mobilnego kamerzystę?
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ile ludzi - tyle odpowiedzi.
Może napisze Ci ktoś "z branży"... chociaż przypuszczam, że akurat Ci, niechętnie podzielą się radą... (trochę robię ferment... ale właśnie po to, aby ktoś napisał - doradził).

Ja chyba ustawiłbym 4.1 lub 4.2 (statyw 4, 1 lub 2 - z ręki)... ale raczej 1 - bo zwykle ładniejsza jest "młoda" en face niż "młody" ;)
Ale nie wiem. Dobrze się teoretyzuje, a w praktyce może być inaczej ;)

....że tek spytam... skąd pomysł na tak szczere wyznanie w tytule tematu?
Mnie nie przeszkadza określenie "k amerowanie"... Nawet przyjęło się w ten sposób określać specyficzny sposób rejestracji wesel - właśnie na jedną kamerę - ciurkiem, bez większej obróbki i pracy montażowej - ot korekcja koloru, winietka, color+, napisy, zdjęcia z od narodzin młodych w rytm muzyki MIDI najlepiej TheBeatles... gwiazdki itd.

Mnie to nie przeszkadza. Skoro jest zapotrzebowanie - to widocznie tak trzeba robić. Klient płaci - i on będzie to oglądał.
Odpowiedz
W praktyce to będzie tak
1 i 2 ze statywu odpada, bo trzeba trochę czasu żeby sprzęt postawić prawie na ołtarzu i ksiądz cię opierdzieli że latasz po ołtarzu w czasie mszy.
5,4,3 na statywie może być, ale jedno ale, jak znam życie kamera na statywie przyciąga jak magnes i przed obiektyw będą lgnąć jak muchy do gów... wszelakiej maści jak to nazywasz "fotopstryki" i bez "kamerzysty" przy kamerze do odganiania tego ustrojstwa się nie obejdzie. Najlepszym rozwiązaniem do dwóch kamer jest dwóch operatorów do odganiania obiektów latających przed obiektywem, no i przy okazji do poprawnego kadrowania i ostrzenia :)
Odpowiedz
Dzięki Panowie za podpowiedzi.
Co do tytułu to moderatorzy sami zmienili tytuł ze względu na pisane przeze mnie (c' ). Chwilowo mam problem ze skrótami w kompie.
Co do tematu;
Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat, kto ma jakieś doświadczenie z takim sposobem kamerowania.
Odpowiedz
Faktem jest, jak walerka pisze - zainwestuj chociaż w kogoś, kto stanie przy statywie z kamerą. Wystarczy do pilnowania i odganiania pstrykaczy, komórkowcowych-fotografów itd.
Odpowiedz
To fakt że nie raz jest problem z nadgorliwą rodzinką którzy ''szpanują'' przed ołtarzem swoimi najnowszymi smartfonami! ;)
Odpowiedz
smartfonami, to jeszcze nie problem.
Teraz jest na topie jebnąć fotkę lub nawet film - TABLETEM... Po prostu - szczyt najnowszych trendów. A jak się ma taki w białym kolorze, z jabłuszkiem z tyłu, to w ogóle szał pyty.

Ciekawe tylko, kto z tych ynteligentów później oglądał swoje dzieło na jakimś normalnym pełnowymiarowym ekranie - jaka jakość cuda techniki... Ale co tam. Młodzi pewnie dumni, że rodzina uzbrojona w sprzęt... czyli - że stać :)

Jak to powiedział Wiesiek Wojnar (człowiek, który grosza nie szczędzi) - jak kamera mała, "to się powie, że nowoczesna" :) he he
Odpowiedz
Niestety takie czasy.Technika idzie do przodu a ludzie niestety do tyłu ;)

Wracając do tematu..
Może ktoś jeszcze się wypowie na temat ustawienia statywu z drugą kamerką?Jakieś doświadczenia itd.
Odpowiedz
Ja zwykle drugą kamerę stawiam na chórze i daje taki zoom, żeby sie młodzi mieścili w kadrze w planie półpełnym - jednakoż nie traktuję tego jako uatrakcyjnienia raczej swego rodzaju 'dupokrytkę' gdyż często młodzi+ ksiądz tak się potrafią zakręcić przed przysięgą, że nie zawsze zdążę się ustawić z właściwą kamerą :)

Dodatkowo druga kamera nagrywa z góry całość a więc wejście i wyjście pary młodej z góry i powiem, że ludziom się to podoba - nadaje taki look, jakby wychodzili z katedry :)
Odpowiedz
Cytat:moderatorzy sami zmienili tytuł ze względu na pisane przeze mnie (c' ). Chwilowo mam problem ze skrótami w kompie.

Co?

Cytat:Dodatkowo druga kamera nagrywa z góry całość a więc wejście i wyjście pary młodej z góry i powiem, że ludziom się to podoba - nadaje taki look, jakby wychodzili z katedry :)
Ja miałem okazję nagrywać wyjście nowożeńców z GoPro na tyczce :D
Było właśnie "jakby z katedry" :)
Odpowiedz