Efekt w Logo jak na Viva Polska
Czy potrafi ktoś zrobić taki efekt jak ma Viva Polska w logo podczas odtwarzania teledysków? Chodzi mi o to, że logo VIVA jest wypełnione obrazem z danej części wideo, które w danym momencie jest odtwarzane.

Tutaj zamieszczam wideo z Vivy DE, tam wygląda to tak samo jak na Vivie PL. Zaczyna się od około 0:30 i znajduje się w lewym górnym rogu wideo.

Odpowiedz
Zdublowany ekran (to, co ma być w "logo") + maska (w kształcie "logo"). Ot co.
Odpowiedz
(04-04-2013, 21:31)mateuszszar napisał(a):  Zdublowany ekran (to, co ma być w "logo") + maska (w kształcie "logo"). Ot co.

Chyba dobrze zrozumiałem. Jeszcze takie pytanie: mam gotowe logo, czy da się jakoś nałożyć obraz na nie, nie koniecznie zaznaczając samemu? (logo w *.png wraz z przezroczystością)
Odpowiedz
Da się.
Odpowiedz
A mogę prosić o odpowiedź jak? :>
Odpowiedz
Tak. Łap (wersja pod VP11)

Oczywiście - jak widzisz:
- logo musi mieć biały kolor (jeśli ma inny - zmień w programie graficznym, lub w vegasie za pomocą plaginu - podmieniając kolor);
- na drugiej ścieżce jest to, co ma być w logu;
- trzecia ścieżka - tło.

Załączone pliki
.veg   LOGO - mask.veg (Rozmiar: 16.75 KB / Pobrań: 62)
Odpowiedz
(04-04-2013, 21:53)mateuszszar napisał(a):  Tak. Łap (wersja pod VP11)

Oczywiście - jak widzisz:
- logo musi mieć biały kolor (jeśli ma inny - zmień w programie graficznym, lub w vegasie za pomocą plaginu - podmieniając kolor);
- na drugiej ścieżce jest to, co ma być w logu;
- trzecia ścieżka - tło.

Dzięki, a nie da rady zrobić tego pod 10-tkę? (Albo słownie wytłumaczyć co gdzie zrobić)
Odpowiedz
Da rady... ale nie ja. Bo nie mam. :(

Trzy opcje:
- zainstalujesz sobie trial vegas pro 11 - żeby zobaczyć "z czym się to je"
- ktoś to przerobi;
- zrobisz samemu wg rozpiski:

1. Tworzysz nowy projekt (wiadomo - ustawienie projektu: rozdzielczość klatkaż itd.)
2. Tworzysz trzy tracki (od góry):
a) track gdzie wrzucasz LOGO w kolorze białym. Track ma ustawiony "Compositing mode" na Multiply (Mask);
b) drugi track - tam wrzucasz to, co ma się wyświetlać "na logo" - track ten ustawiasz w trybie "Child";
c) trzeci track - tam wrzucasz to, co ma być tłem.

Jeśli któryś z terminów użyty powyżej jest dla Ciebie zagadką, to rozwiązania szukaj pod przyciskiem [F1] :)
Odpowiedz
(04-04-2013, 22:03)mateuszszar napisał(a):  Da rady... ale nie ja. Bo nie mam. :(

Trzy opcje:
- zainstalujesz sobie trial vegas pro 11 - żeby zobaczyć "z czym się to je"
- ktoś to przerobi;
- zrobisz samemu wg rozpiski:

1. Tworzysz nowy projekt (wiadomo - ustawienie projektu: rozdzielczość klatkaż itd.)
2. Tworzysz trzy tracki (od góry):
a) track gdzie wrzucasz LOGO w kolorze białym. Track ma ustawiony "Compositing mode" na Multiply (Mask);
b) drugi track - tam wrzucasz to, co ma się wyświetlać "na logo" - track ten ustawiasz w trybie "Child";
c) trzeci track - tam wrzucasz to, co ma być tłem.

Jeśli któryś z terminów użyty powyżej jest dla Ciebie zagadką, to rozwiązania szukaj pod przyciskiem [F1] :)

Dzięki, ale Child? O.o Nie mam tego... :( Czy coś mogę z tym zrobić?
Odpowiedz
Jak nie masz? A co się stało... ktoś ukradł? :)
Co to za dziesiątka? Studio? czy Pro? Bo to różnica...
Daj screen z tego Vegasa.
Odpowiedz