Problemy z mask w Sony Vegas!
Witam!
Otóż mam taki problem ze Sony Vegasem. Chodzi o opcje "Mask". Po wycięciu ruchomej postaci jest wszystko ok w Sony Vegas jak puszczam. Ale kiedy zrenderuje to już na filmiku widać jakbym nie uciął tego.. Wiem, że trochę zagmatwałem to co napisałem dam może screena:
http://imageshack.us/photo/my-images/703/masksony.jpg/
To maska z Sony Vegasa to kółko szare jest wycięte. A tu:
http://imageshack.us/photo/my-images/40/masktx.jpg/
To maska z odtwarzacza już.
Nie wiem jak to naprawić Mam wersje Sony Vegas 11.0 Wcześniej używałem też innych wersji i było to samo.
Proszę o pomoc.
[Obrazek: 1zq3o01.jpg]
"There... Comes a time when a man has to stand and FIGHT!! This is the time when his friends dreams are laughed at. Luffy wont die... I KNOW he'll be the pirate king one day. I WONT LET YOU LAUGH AT THAT!!"
Odpowiedz
Renderujesz też w 4K - tak, jak masz ustawiony projekt?
Wątpię... więc dostosuj łaskawie projekt do jakiegoś ludzkiego standardu, później popraw maskę i ciesz się, ... że się naprawiło :)

Ps. To, co masz ustawione w projekcie, to nawet nie jest żadnym standardem 4k, bo rozdzielczość pionowa w ogóle nie pasuje do żadnego standardu...).
Odpowiedz
(04-04-2013, 21:26)mateuszszar napisał(a):  Renderujesz też w 4K - tak, jak masz ustawiony projekt?
Wątpię... więc dostosuj łaskawie projekt do jakiegoś ludzkiego standardu, później popraw maskę i ciesz się, ... że się naprawiło :)

Ps. To, co masz ustawione w projekcie, to nawet nie jest żadnym standardem 4k, bo rozdzielczość pionowa w ogóle nie pasuje do żadnego standardu...).

Nie renderuje w 4k. Renderuje w 720p. A maska jest dobrze poprawiona i dalej jest to samo ;/
"There... Comes a time when a man has to stand and FIGHT!! This is the time when his friends dreams are laughed at. Luffy wont die... I KNOW he'll be the pirate king one day. I WONT LET YOU LAUGH AT THAT!!"
Odpowiedz
Maska maską, ale projekt masz do dupy ustawiony.
Popraw to i sprawdź.
Odpowiedz
(04-06-2013, 18:44)mateuszszar napisał(a):  Maska maską, ale projekt masz do dupy ustawiony.
Popraw to i sprawdź.

Naprawdę nie rozumiem o co chodzi ;p Mógłbyś dokładniej wytłumaczyć?
Odpowiedz
Projekt - ustawiamy tak, jak ma wyglądać wyjściowy film.

Jeśli robisz DVD, to ustawiasz 720x576 PAL (16:9 lub 4:3 - za kształt będzie odpowiadała wartość Pixel Aspect Ratio).
Jeśli robisz BluRay - to albo 1280x720, albo 1920x1080.

Ty masz projekt ustawiony na 4096x2304, i przypuszczam, ze byłoby więcej, ale rozdzielczość pozioma nie może być większa od 4096, dlatego Vegas tak ustawił.

Co w związku z tym?
A no to, że co innego masz w podglądzie, a co innego później podczas renderingu....

No chyba, że właśnie renderujesz do rozdzielczości 4096x2304... aaaaaa, to przepraszam. Wtedy wszystko dobrze...
Tylko tak jak pisałem - nie ma takiego standardu ;)
Odpowiedz