Wrocławski fakultet filmowy, czyli plan filmowy okiem licealisty.
Pod koniec stycznia tego roku, w czasie ferii zimowych grupa uczniów z wrocławskich szkół odbyła 5-dniowe praktyki filmowe w Studio ATM Grupa .

Zapraszamy do przeczytania sprawozdania (nie bezbłędnego:)) jak przebiegały tegoroczne praktyki filmowe. Na relacje w formie krótkich filmów musimy jeszcze trochę poczekać:)

Autorem tekstu jest Krzysztof Morawski z 4 LO we Wrocławiu.

http://empiriafilm.com/index.php?d=prakt...rawozdanie
Odpowiedz
Zdjęcia od 9 do 17, w hali nikt się nie spina - luzacko w tej produkcji.
Odpowiedz
Heh, no ja bym tego nie nazwał praktykami tylko "wycieczką na plan". Mam tzw. mieszane uczucia. Ogólnie praca na planie to zasadniczo nuda, ale warto rzeczywiście na własnej skórze przekonać się jak to wygląda. Natomiast nie nazywajmy tego praktykami. Żenujące są natomiast dla mnie dwie rzeczy - uczniowie przyjeżdżają na plan i co jest pierwszym ekscytującym przeżyciem autora? To, że zostaje wysłany po papierowe ręczniki (!) po które zapitala autobusem. No kuźwa, jasne, też zdarzało mi się być "chłopcem od posyłek", ale będąc już dorosłym, niejako na własne życzenie, a nie na zorganizowanych zajęciach "dla szkół". Jak tam ma wyglądać zorganizowana edukacja filmowa to dzięki.
Druga rzecz - człowiek z liceum, zainteresowany sztuką filmową pisze na poziomie szkolnej relacji gimnazjalisty "na zaliczenie". Może "tak miało być", pytanie dla kogo pisze? Rozumiem, że każdy ma jakiś sposób na życie i zarabianie i lepiej taka edukacja filmowa, niż żadna, ale... Nie wiem...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mi się całkiem miło czytało. Ot, taki smaczek z serii "za kulisami". Mogłoby być więcej szczegółów, fakt. I przy tego typu reportażu raczej można pominąć wstawki typu "Zostałem wysłany po ręczniki. Nie było ich. Dziwne." :) Język faktycznie ubogi, to największy minus tego tekstu. Ale w końcu nie o to tu chodziło. Jeśli masz więcej artykułów tego typu to chętnie poczytam ;)
Odpowiedz
To jest relacja uczestnika... Ale jak na relacje kogoś kto jest "napalony w temacie" - uboga. Może mam zbyt wygórowane wymagania, albo do tej pory spotykałem bardziej ekspresyjną i bardziej dojrzałą młodzież (mówię ogólnie, nie tylko w temacie 'film').

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz