Pliki .mov crashują program.
Witajcie ;-)

Wyleciałem do Anglii z chęcią nakręcenia kilku rzeczy, na miejscu dostałem do dyspozycji aparat kuzynki.

Po powrocie okazało się, że KAŻDY plik z tego aparatu (.mov) od razu crashuje vegasa (zarówno 11 jak i 12). DLACZEGO?

Filmy z mojego aparatu lub frapsowe działają bez problemów.

Pomóżcie...

Pozdrawiam:
mrozo

P.S. filmiki odpalają się bez problemu w odtwarzaczach (np AllPlayer).

P.S.2 Vegas nie wywala jakiegoś kodu błędu, ot po prostu "Program Vegas przestał działać"

Jeśli nie macie pomysłu na rozwiązanie problemu to może ktoś zna DOBRY probram do konwertowania filmów (Any Video Conventer nawet na najlepszych ustawieniach pogarsza jakość :/)
Odpowiedz
A możesz wyciągnąć strumienie z mov'a?
Poza tym, mam nadzieję, że vegas w najnowszej wersji (najnowszy build).

Co do wyciągania strumieni, to nie wiem, czy tsmuxer poradzi, czy coś podobnego (chodzi o to, żeby zdemuxować - wyciągnąć strumień audio i video).
Odpowiedz
Pliki stworzone przez ten program i wrzucone do Vegasa działają ;-)

Dziękuje Ci bardzo.

Mam jeszcze pytanko, czego to jest wina, że pliki same z siebie nie chciały działać. Niepełnej bilbioteki kodeków Vegasa czy dziwnego kodowania przez aparat?

A może to jest normalne i często się tak zdarza? :D

ADD:

tsMuxer bywala błąd o braku ścieżek przy niektórych plikach - pliki normalnie działają
Odpowiedz
Problem jest w tym, że:
- AVC w kontenerze MOV lub AVI nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem...
- Vegas (jak i większość Windowsowskich softów) nie przepada za plikami applowskimi (mov, aiff), co nie znaczy, że nie chodzą, ale mogą występować "niewyjaśnione" problemy...
- skoro nawet tsMuxer wywala błąd (u mnie tak samo, przy MOVach z canona d650) - to tylko i wyłącznie dowód na niezgodność plików ze standardem... czyli aparat tworzy nie do końca poprawne pliki mov.
Odpowiedz
Mogę jakoś to jeszcze odratować?

Dziwne jest to, że niektóre można wyciągnąć a niektóre nie :/
Odpowiedz
U mnie tsMuxer wyświetla informację, że nie może rozpoznać niektórych ścieżek (konkretnie audio, bo video jest widoczna, i można zdemuxować do pliku *.264 - co Vegas czyta bez problemu).

Jeśli masz tak samo, to pozostaje wyciągnąć jakoś ścieżkę dźwiękową (może wystarczy otworzyć QuickTime'm i wyexportować sam dźwięk do nieskompresowanego WAVE'a).
Odpowiedz
tzn u mnie nie wygrywa żadnych ścieżek (ani video ani audio)

Może znasz jakiś inny program :(
Odpowiedz
niestety nie... Sprawdziłem jeszcze AVIDEMUX, ale nie poradził sobie (albo ja sobie nie poradziłem)... ale znalazłem VirtDub, z pluginem czytający MOVa - ale tego nie używam, i nawet nie wiem jak się nim posługiwać.

Zawsze też pozostaje przekonwertowanie na jakiś bardziej zjadliwy format montażowy...

Może jakiś użytkownik DSLRa się wypowie i podzieli doświadczeniem?

Ja głównie pracuję na NXCAMie (AVC), a pliki z DSLRa, nawet te, których nie potrafi otworzyć tsMuxer - otwierają mi się w Vegasie bez problemu...
Odpowiedz
refresh

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to bardzo proszę :(
Jutro jak będę w domu (teraz jestem w internacie) to podam markę i model aparatu - jeśli jest zapisany w właściwościach
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości