SV 9.0b Pro dzwiek przyspiesza przy renderowaniu
Wykonałem film ok.6 min składający się ze ścieżki video + oryginalny dźwięk z nagrania, podkładu muzycznego oraz efektów dźwiękowych typu plus, uderzenie. Na ścieżce czasu i w podglądzie wszystko kończy się jednakowo, pluski i uderzenia są we wlaściwych momentach (ustawiane precyzyjnie co do klatki). Po renderowaniu okazuje się, że nastąpiło przesunięcie dźwięków wzgledem video: słyszę plusk a wlaściwy moment jest widoczny za 5 sek., muzyka się kończy a film leci jeszcze ok. 10 sek. Próbowałem poszukać błędu, ale nic nie widzę. Może ktoś naprowadzi mnie gdzie i co należy sprawdzić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Parametry:
SV Pro v. 9.0b (wersja 9.0c coś mi nie działała i wróciłem do wcześniejszej), Win XP pro, opcje renderingu: [video] AVCHD 1920x1080 (zapis do formatu .m2ts Sony AVC), profile-High, entropy coding-CABAC, frame rate 25 tys. PAL, bit rate 16 Mbps [audio] format DD AC-3 studio, 48kHz, bit rate 256 kbps, stereo 2.0
Odpowiedz
Coś ostatnio widzę, że ten nasz Vegasik nie lubi chyba materiału AVC, zawsze coś z tym dźwiękiem ktoś coś ma :O Jak będę już w domu to coś tam popróbuję.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Witam.Mysle,ze pomoge.
Sam walczylem z tym problemem kilka dni i nikt nie moze odpowiedziec konkretnie co powoduje ze Sony Vegas i Architekt sprawia problemy z plikami .mts i traci synchronizacje video z audio.

Rozwiazaniem jest:

1. Przetworzenie filmu .m2ts prosto z kamery za pomoca programu tsMuxer na ten sam format lub polaczyc najpierw kilka filmow .m2ts za pomoca TSSplitter a pozniej uzyc tsMuxer.

2. Pozniej import do Sony Vegas i dodanie efektow i render do .m2ts.

3. Ponowne przetworzenie filmu .m2ts uzyskanego z Vegasa za pomoca tsMuxera.

4. Wypalenie plyty AVCHD za pomoca Total Video Converter lub innego podobnego ale nie Architekta.

Film po rendingu z Sony Vegas dalej bedzie mial problem z synchronizacja ale po przerobieniu go tsMuxerem
problem znika , ale wazne aby filmy .m2ts przerobic tsMuxerem przed rendingiem na Sony Vegas.
Stworzylem wlasnie dzisiaj film 40minutowy 1920x1080i na AVCHD nagrany na plycie DVD i odtwarza bez problemow i synchronizacja jest wlasciwa.

Pomocna byla rowniez strona
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/2735...acych.html

na ktorej jest dokladnie opisane jak uzywac tych dwoch programow do laczenia i synchronizacji ale dlaczego
Sony Vegas tego nie potrafi?

Pozdrawiam.Radek
Odpowiedz
Możliwe, że coś schrzanili i naprawią w następnej wersji zapewne.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
O'k będę próbował jak i również szukał innego rozwiązania. Na razie dziękuję. Gdyby jednak ktoś miał inny (wygodniejszy) pomysł to polecam się pamięci
Odpowiedz
Przeprowadziłem trochę prób i błędów, testowałem różne ustawienia renderingu do Full HD, ponownie przeinstalowałem SV od wersji 8.0b poprzez 8.0c, 9.0b do 9.0c (przy której wcześniej wyrzucało mnie z programu). Nie wierzyłem, że progran SV pro nie da sobie rady z tak prostą rzeczą.

Wydaje mi się, że to nie dźwięk przyspieszał a video zwalniało. Podczas renderingu obserwowałem okienko podglądu, w ktorym od czasu do czasu pojawiała się pusta klatka z napisem "no recompressing ..." (coś tam coś tam - mignęło zbyt szybko aby przeczytać dokładnie). Wnioskuję, że wydłużyło to ścieżkę video. Zmniejszyłem bit rate z 16 Mbps do 10 Mbps przy ustawieniu Full HD. Czarnych klatek już nie widziałem, może pojedyncze. Film po wyrenderowaniu, odtwarzany na PS3 jest zadowalającej jakości. Dziwne tylko, że wcześniej próbowałem takich ustawień i nie działało, może przeinstalowanie pomogło.

Pozdrawiam Radek
Odpowiedz