Canon 5D Mark III
Mój najnowszy film:

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Całkiem przyjemnie się oglądało :) Plus fajny utworek.
Odpowiedz
To sie marek III doczekał. Nawet filmy o nim kręcą :)))
Odpowiedz
(03-30-2013, 16:15)nozownik0 napisał(a):  Plus fajny utworek.
Mi się nie podoba. Ale pasuje.
Dzięki za ocenę.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
przyjemny filmik. fajne, ciepłe kolory,spokojny podkład muzyczny i mała głębia ostrości-dobrze pomyślane.
Odpowiedz
Bardzo się cieszę z Waszych opinii.
Odpowiedz
Rzeczywiście, fajnie wykorzystałeś przejścia ostrości, ładna muzyczka, kolory, ale ogólnie dla mnie troszkę ten film przynudzał - w tym sensie, że troszkę zabrakło Ci pomysłu na ujęcia samego aparatu, przez co film zachował długość, ale wydaje mi się - że "się powtarzasz" w paru miejscach.
No i na samym początki fatalny (wg mnie) graficznie element. "Upchany" napis i ucięty ruch na końcu. Nie mogłeś go ze 2-3 sekundy przytrzymać?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Co do ruchu to staram się ciąć jak można. Bo ja to mam właśnie tendencję do "jarania się" płynnym ruchem kamery (gumka na statywie i jest czad, płynnie jak z filmu - i tak często aż za długo jadę). Także staram się aby montaż był w miarę dynamiczny i ciąć. Co do pomysłów na ujęcia, to może i tak.
Ale też filmowałem tak aby w pracy kolegów nie przeszkadzać. To było takie dwa w jednym. Więc nie było zupełnie "Stop! Teraz ja tutaj chcę nagrać to z naprzeciwka", tylko gęba na kłódkę i dokumentuj.
Ale to nic, jak koledzy kręcili inny film krótkometrażowy to niby miało się nagrywać swoje a nosiło się sprzęt i robiło wszystko inne bo nie było ludzi. Dlaczego tego teraz nie nakręciłem? - a bo właśnie niosę jakiś statyw do lasu zamiast dokumentować. Także wielozadaniowość totalna.
Odpowiedz
Mówię tylko o tym pierwszy fragmencie gdzie wjeżdża napis - to jest jednak tytuł, a czym innym jest przecięcie ujęcia i dynamiczny montaż, a czym innym urwania ruchu obiektu w połowie, gdzie jego ruch sugeruje wejście "oto ja, coś oznajmiam". Gdyby to był jakiś napis w tle przepływający - OK. Ale tutaj po prostu wygląda to źle, jakby wraz ktoś uciął w połowie.
Oczywiście to moje zdanie, być może ludzie tego nie widzą.
Co do ujęć - nie musisz się tłumaczyć, to tylko stwierdzenie, uwagi do filmy. Wychodzę po prostu z założenia, że lepiej zrobić krótszy filmik, niż powtarzać się w nim.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości